אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפייסבוק ועד פורד: חברות משהות חזרה של עובדים למשרד - ואת חובת ההתחסנות רויטרס

מפייסבוק ועד פורד: חברות משהות חזרה של עובדים למשרד - ואת חובת ההתחסנות

ברקע התפשטות האומיקרון שעדיין נחקר וחובת החיסונים של ממשל ביידן שתקועה, חברות בארה"ב הודיעו לעובדים כי הם יוכלו לעבוד מהבית במשך חודשים נוספים, אפילו עד 2023. אי הוודאות גרמה לחלק מהמעסיקים לבטל את חובת ההתחסנות

13.12.2021, 09:46 | חדשות חוץ

בימים האחרונים חברות רבות בארה"ב החל מפייסבוק ועד יצרנית המכוניות פורד, דחו את תאריך החזרה למשרדים, או נתנו לעובדים אפשרות להמשיך לעבוד מהבית, על רקע החשש מהתפשטות זן האומיקרון. 

חלק מהחברות השהו את התוכניות לחיסון העובדים ואף ביטלו את חובת החיסונים, לאחר שחובת החיסון של ממשל ביידן נחסמה ע"י שופט פדרלי בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט:


האיום מזן האומיקרון שעדיין נחקר, והגבלות נוספות על הגבלות על התחבורה הבין לאומית, גרמו בין היתר להערכה מחודשת בכל העולם התאגידי.


חיסון ילדים לקורונה בארה"ב, AFP חיסון ילדים לקורונה בארה"ב | AFP חיסון ילדים לקורונה בארה"ב, AFP


בעוד שחלק מהחברות שוקלות מחדש את מדיניות החיסונים שלהן ודוחות את החזרה למשרדים, אחרות מנסות לשמור על לוח הזמנים הקיים כדי להחזיר את העובדים למשרד. התגובות השונות משקפות את הקשיים שעומדים בפני חברות רבות בכל הקשור להערכת מצב המגפה ומגמתה בחודשים הקרובים. 

ליפט הודיעה לעובדים שיוכלו לא לחזור למשרד עד 2023

במקביל, עובדים רבים שכבר התרגלו לעבודה מהבית חשים שהם יכולים לעשות זאת בצורה אפקטיבית גם בטווח הארוך. חברות רבות "עומדות בפני אותם המכשולים, שכוללים מידע חסר והרבה אי וודאות", כך אמר ג'ושואה ביקסבי, מנכ"ל ספקית מיחשוב הענן Fastly, אשר אימצה את העבודה מרחוק וסגרה את משרדיה הראשיים בסן פרנסיסקו עד אפריל 2022. 

חברת שיתוף הנסיעות ליפט אמרה לעובדיה בשבוע שעבר שהם לא יידרשו לחזור למשרדים לפני 2023. גם מנהלי חברת ההשקעות Jeffries Financial Group הבחינו בעלייה במספר מקרי הקוביד 19 בשבוע שעבר, ולקח להם יום אחד להודיע על שינויים. צוות חברת ההשקעות כבר עובד בצורה היברידית, כאשר העובדים מחלקים את זמנם בין הבית והמשרד. 

כעת שלחה ההנהלה לעובדים מזכר בו היא הודיעה על ביטול מסיבות חג המולד ופגישות עם לקוחות עד סוף החודש. לסגל נאמר גם להימנע "מכל הנסיעות למעט נסיעות עסקיות חשובות".


נשיא ארה"ב ג נשיא ארה"ב ג'ו ביידן | AP נשיא ארה"ב ג


בארה"ב, הסנאט האמריקאי הצביע בשבוע שעבר 52-48 נגד חובת החיסונים של הנשיא ביידן בחברות פרטיות בעלות 100 עובדים או יותר, שהייתה אמורה להיכנס לתוקף ב-4 בינואר. ההחלטה תעבור כעת להצבעה בבית הנבחרים. זאת לאחר שהחובה הושהתה ע"י מינהל הבטיחות בעבודה בחודש שעבר. 

מוקדם יותר השבוע, שופט פדרלי חסם את החובה שדורשת מעובדי בריאות להתחסן. "חובת החיסון עזרה להפחית את מספר הלא מחוסנים מעל גיל 12 בקרוב ל-40% - מ-100 מיליון איש לפחות מ-60 מיליון כיום", כך אמר מתאם הקורונה של הבית הלבן ג'ף זיינטס. 

קרוב ל-76% מהאנשים בגילאי 5 ומעלה בארה"ב קיבלו לפחות מנת חיסון אחת, נכון לתחילת החודש. בנובמבר תבעו 10 מדינות את ממשל ביידן בתגובה לחובת החיסונים שהוטלה על עובדי בריאות, ופרקליט המדינה של אריזונה, מארק ברנוביץ' הרפובליקני, ביקש צו הקפאה לחובת החיסון הפדרלית. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות