אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אין הסכמות על הסכם קיבוצי בדלק ישראל, העובדים מאיימים בשביתה אוראל כהן

אין הסכמות על הסכם קיבוצי בדלק ישראל, העובדים מאיימים בשביתה

נציגי 2,000 העובדים חתמו בדצמבר 2020 על הסכם קיבוצי מיוחד, לאור העברת השליטה בחברה מקבוצת דלק ללהב אל.אר, והיו אמורים לחתום על הסכם קיבוצי נוסף עד אוגוסט 2021. אולם לא הושגו הסכמות, ולטענת ועד העובדים כעת לא נותרה ברירה אלא להכריז על צעדים ארגוניים; החברה: "משוכנעים שיימצאו פתרונות"

28.10.2021, 19:16 | ענת רואה

לקרת שביתה בתחנות הדלק? ועד עובדי חברת דלק ישראל המאוגדים בהסתדרות הלאומית, הודיע היום (ה') על הכרזת סכסוך עבודה בטענה לפגיעה מצד ההנהלה ב-2,000 העובדים. 

ההכרזה מגיעה פחות משנה לאחר שנחתם הסכם קיבוצי מיוחד לעובדים, בדצמבר 2020, בסמוך למכירת השליטה בחברה מדלק קידוחים ללהב אל. אר ואורי מנצור. במסגרת ההסכם הקיבוצי המיוחד הושגה הסכמה לבטל את סכסוך העבודה שהוכרז באפריל 2020 וכן הוסכם כי החל מאמצע חודש פברואר 2021 יקיימו הצדדים משא ומתן מתוך כוונה לחתום על הסכם קיבוצי עד לתחילת חודש אוגוסט 2021. בפועל המגעים לא צלחו ולא הושגו הסכמות. 


קראו עוד בכלכליסט:תחנת דלק של דלק ישראל, נמרוד גליקמן תחנת דלק של דלק ישראל | נמרוד גליקמן תחנת דלק של דלק ישראל, נמרוד גליקמן

נציגות העובדים דורשת כי לא יועסקו בחברה מתדלקים בשכר מינימום, כי מנגנוני תוספות השכר יהיו קבועים בהסכם ובהתאם לרווחיות החברה וכי ישופרו משמעותית תקציבי הרווחה וההכשרות. החברה מתנגדת לכל האמור.

נציגות עובדי דלק שלחה מוקדם יותר השבוע מכתב אל הנהלת החברה - יו"ר דלק ישראל אבי לוי, המשנה ליו"ר משה קראדי והמנכ"ל יורם אייל, ובו הודעה על הכרזת סכסוך העבודה ונקיטת צעדים ארגוניים. 

במכתב  עליו חתום איהב אל-עסבי, יו"ר ועד עובדי דלק ישראל, נמסר כי נציגות העובדים הגישה להנהלה מסמך דרישות מפורט שמיקד רק את הרכיבים המשמעותיים ביותר, גילתה סבלנות רבה בניסיון להגיע להסכמות ולא נקטה בצעדים ארגוניים, "אלא שככל שהימים חלפו וישיבות המשא ומתן המשיכו להתקיים, הסתבר לנו כי על אף הוויתורים הרבים של נציגות העובדים, מסרבת הנהלת החברה להיעתר לדרישות הלגיטימיות של נציגות העובדים, והיא ממשיכה לנהל אל מולה מו"מ עיקש המסרב להתחשב בצרכים אשר פורטו".

לדברי אל-עסבי, "ועד העובדים ועובדי החברה גילו סבלנות ואחריות רבה אל מול הנהלת החברה. הלכנו כברת דרך משמעותית לטובת צרכי החברה, אך לא נאפשר להנהלת החברה להמשיך לנהוג בנו בצורה הזו. למעלה משמונה חודשים שאין התקדמות במשא ומתן ולא נראה כי הנהלת החברה מבינה את משמעות העבודה המאורגנת בחברה".

לפי הודעת ההסתדרות הלאומית בהתאם לחוק יישוב סכסוכי עבודה, בכוונת העובדים לנקוט בשביתה או בעיצומים החל מה-8 בנובמבר. 

אגב, בספטמבר 2020 במסגרת סכסוך העבודה הקודם פתחו העובדים ב"שביתת אזהרה" שנמשכה שעתיים. 

איתמר שרוני, סמנכ"ל ההסתדרות הלאומית מסר כי "צר לנו על התנהלותה חסרת תום הלב של הנהלת דלק. בטרם נפעיל צעדים ארגונים, נאפשר להנהלת החברה להתעשת ולשקול את צעדיה, כאשר טובת העובדים והחברה מונחת בפניה".

דלק ישראל נמסר בתגובה כי "העובדים הינם נכס ונדבך חשוב להצלחת החברה. הנהלת החברה משוכנעת שבמסגרת המשא ומתן ההגון שמתנהל עם העובדים יימצאו הפתרונות לשביעות רצון שני הצדדים ונמשיך להביא את דלק להישגים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות