אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרנית פלוג תכהן כדירקטורית חיצונית בביטוח ישיר, וכבר מחכה לה אתגר נפיץ קרנית פלוג לשעבר נגידת בנק ישראל | צילום: אלכס קולומויסקי

קרנית פלוג תכהן כדירקטורית חיצונית בביטוח ישיר, וכבר מחכה לה אתגר נפיץ

נגידת בנק ישראל לשעבר (2018-2013) תצטרך להתמודד מול החלטת הדירקטוריון שאישר את עלות שכרו של המנכ"ל קובי הבר בסכום של 4.5 מיליון שקל; זאת למרות התנגדות בעלי מניות המיעוט אותם היא מייצגת החל מהיום, ברקע חוק הגבלת שכר הבכירים בתאגידים פיננסיים

08.05.2023, 15:56 | אלמוג עזר

קרנית פלוג, נגידת בנק ישראל לשעבר, תכהן כדירקטורית חיצונית בביטוח ישיר. פלוג תכהן כדירקטורית בחברת הביטוח החל מהיום, לאחר שמועמדותה אושרה בקרב בעלי המניות של החברה הציבורית באספת המשקיעים שהתקיימה אתמול (יום ראשון).

ביטוח ישיר היא החברה הציבורית הראשונה בה מכהנת פלוג כדח"צית. פלוג שימשה כנגידת בנק ישראל בין השנים 2013 ל-2018. פלוג הייתה אמורה לשמש כדח"צית בשותפות המחקר ופיתוח מבית אמן, אולם הנפקת השותפות בוטלה בעקבות המגמה השלילית בשווקים והמוניטין הרע לה זכו שותפויות המו"פ. יחד עם פלוג נבחר גם אביגדור קפלן, מנכ"ל בית ההשקעות פסגות לשעבר, לשמש כדירקטור חיצוני בחברת הביטוח.

כדח"צים תפקידם של פלוג וקפלן לייצג את בעלי מניות המיעוט בחברה שבשליטת משפחת שיינדמן (49%). מאז תחילת השנה מתמודדת הנהלת ביטוח ישיר עם אתגר בכל הנוגע למנהל תאגידי. זאת על רקע החלטתו של הדירקטוריון לאשר את שכרו של מנכ"ל ביטוח ישיר, קובי הבר, למרות התנגדותם של בעלי מניות המיעוט (מהלך שנקרא בשפה המקצועית אובר רולינג).

מדובר בצעד חריג שנקטה חברת ביטוח, אשר לרוב נמצאת מצדו השני של המתרס כמחליטה על שכרם של בכירים בחברות ציבוריות. כך עלות שכרו של הבר תסתכם ב-4.5 מיליון שקל, למרות חוק הגבלת שכר הבכירים בתאגידים פיננסיים לכדי 2.5 מיליון שקל כהוצאה מוכרת. כלומר ביטוח ישיר, למרות התנגדות המוסדיים, מוכנה לשלם להבר 2 מיליון שקל נוספים שאינם נחשבים כהוצאה מוכרת על חשבונה.

חוק שכר הבכירים נכנס לתוקפו ב-2016 במהלך כהונתה של פלוג כנגידה. פלוג וקפלן, כנציגי הבעלים של מניות המיעוט בחברה, יצטרכו לתת את הדין על כך באספות הדירקטוריון ולנסות בעתיד לגשר על התנגדות המוסדיים והרצון של הבכירים בביטוח ישיר להגדיל לעצמם את השכר, למרות חוק שכר הבכירים. כישלון בנושא זה עלול להביא את המוסדיים להתנגד לבחירתה מחדש כדח"צית.


תגיות