אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Innovation Cocktail

מנכ"ל סיסקו ישראל: "הטכנולוגיה שאנו מפתחים בארץ מניעה את העולם הטכנולוגי כולו"

את הדברים אמר אורן שגיא באירוע Innovation Cocktail של כלכליסט וסיסקו. עוד אמר שגיא: "סיסקו ישראל הפכה להיות מרכז החדשנות של סיסקו העולמית. המרכז מפתח מוצרים טכנולוגיים שמניעים מחזור מכירות של 32 מיליארד דולר"

25.01.2023, 09:00 | עומר כביר

"סיסקו ישראל הפכה לליבת החדשנות של סיסקו העולמית, עם פיתוחים בסביבת הגנת הסייבר בענן ומובילות עולמית בפיתוח סיליקון ושבבי תקשורת מתקדמים" – כך אמר מנכ"ל סיסקו ישראל, אורן שגיא, באירוע Innovation Cocktail שנערך אמש (ג') ביפו.

"אנחנו נמצאים בתקופה של שינויים", אמר שגיא בפתח דבריו. "פוליטיים, גיאו פוליטיים, כלכליים, חברתיים. הכל משתנה למול עינינו. נראה כמו תסיסה רבתי, בכל תחומי החיים. וגם התפקיד של הטכנולוגיה משתנה. אנחנו חיים היום בעולם טכנולוגי. כל עסק, כל חברה, כל תעשייה, הכל הפך להיות טכנולוגי, דיגיטלי. אם בעבר טרנספורמציה דיגיטלית היתה מגמה חדשנית, היום היא המציאות של חיינו. המודלים העסקיים של מרבית העסקים היום תלויים בטכנולוגיה".

"הקורונה שינתה את מודלי העבודה", הוסיף שגיא. "הקורונה לימדה גם את העסקים הקטנים שבלי חזות דיגיטלית הם לא קיימים, ולכן כולם עברו לדיגיטל. את שינוי הגישה הזאת התחלנו לפני כארבע שנים, אבל הוא התעצם מאוד בעקבות הקורונה. היום כולם מחזיקים איזה פרונט-אנד דיגיטלי או חנות וירטואלית, וזה הביא את ורטיקל העסקים הקטנים שלנו לנהל עשרות מיליוני דולרים בשנה. לקוחות קטנים בארץ קונים פתרונות טכנולוגיים שנוחים לניהול ולפריסה בחבילה מלאה - כי אחרת הם יהיו מחוץ למשחק.

"גם מערך הטכנולוגיה של הארגונים הגדולים משתנה מקצה לקצה בקצב מסחרר, משנים את הדרך שבה מנהלים טכנולוגיה, מפתחים אפליקציה, משיקים שירות חדש. בהתאם לכך בנינו את האסטרטגיה שלנו: מתשתית תקשורת מקצה לקצה, לפתרונות המאפשרים את עולם העבודה ההיברידי, לעולמות האפליקציה. וכמובן, הגנת סייבר מקצה לקצה".

שגיא ציין כי חלק גדול מהפלטפורמה מפותח בישראל: "סיסקו ישראל מעסיקה היום 800 עובדים, בשישה אתרי פיתוח ומאחוריה רשימה של 17 רכישות בהיקף השקעה כולל של 7.2 מיליארד דולר מאז ההקמה לפני כ-25 שנים. בשנים האחרונות קנינו גם את ליבה סמיקונדקטור, שהפכה להיות סיסקו קיסריה וזה סיפור מעניין על חברה ישראלית קטנה וצעירה שפתאום מניעה פורטפוליו מכירות של 32 מיליארד דולר. המרכז שלנו בקיסריה מפתח את המעבדים, את הסיליקון, שמניע את כל הפורטפוליו שלנו.

"זה גם חלק מהסיפור של ישראל כי מתקיימת פה פעילות טכנולוגית מאוד מגוונת - מפיתוח שבבים, לפתרונות של הגנות סייבר ועד מרכז הפיתוח בנתניה שמתעסק במערכות ניהול של עולם הטלקום. הפיתוח המגוון שלנו בישראל זה צד אחד של הסיפור של סיסקו בארץ".

תגיות