אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהסתדרות זועמים על האוצר: "פוגע בביטחון הפנסיוני" צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

בהסתדרות זועמים על האוצר: "פוגע בביטחון הפנסיוני"

השיחות בין ההסתדרות לאוצר הגיעו למבוי סתום; יו"ר הארגון: "פקידי המשרד העלו דרישות חדשות ודרקוניות שיפגעו בעובדים"

27.07.2021, 22:12 | שלמה טייטלבאום


מבוי סתום בשיחות שמנהלים בכירי האוצר בהובלת מנכ"ל המשרד רם בלינקוב עם נציגי ההסתדרות.


קראו עוד בכלכליסט:


במסגרת הצהרתו של שר האוצר אביגדור ליברמן כי יחתור להביא עסקת חבילה למשק בהקדם האפשרי ובכך לסגור את כל הסכמי השכר שפתוחים כעת, מתקיימים מזה כמה  שבועות שיחות אינטנסיביות בין ההסתדרות, נציגי המעסיקים, והאוצר. 

הערב, יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד פרסם הודעה לפיה פקידי האוצר העלו דרישות חדשות ודרקוניות שיפגעו בעובדים. 


יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, צילום: דוברות ההסתדרות יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד | צילום: דוברות ההסתדרות יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, צילום: דוברות ההסתדרות

לכלכליסט נודע, כי בהסתדרות יש זעם רב על המהלך שפורסם היום ולפיו האוצר יפסיק את ההפרשה לאג"ח מיועדות. בעיני ההסתדרות, המהלך שהאוצר מקדם - הבטחת תשואת מינימום - פוגע בבטחון הפנסיוני של החוסכים. בהסתדרות אומרים כי המהלך פורסם ללא התייעצות ואפילו ללא שיידעו אותם על כך מראש.

סוגיה נוספת היא מתוה העלאת שכר המינימום, בהסתדרות מתעקשים על העלאת שכר מינימום עד לרמה של 6,000 שקל לחודש בכמה פעימות שהראשונה בהם תהיה כבר בינואר 2022. 

למרות החיכוכים הקשים, ההסתדרות מבהירה כי הדיונים בשבועות האחרונים היו פוריים. וההסתדרות הגיעה להסכמות עם נציגי המעסיקים.

במקביל, ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים האשים את יו"ר ההסתדרות בכך שהוא מושך את הזמן ומנהל שיחות סרק ללא רצון להגיע להסכם.  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות