אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבלגן במגדל ממשיך: דו"ח בדיקה נוסף יתפרסם, דירקטורים בדרך החוצה קריית מגדל ביטוח |

בלעדי

הבלגן במגדל ממשיך: דו"ח בדיקה נוסף יתפרסם, דירקטורים בדרך החוצה

בימים הקרובים צפוי לצאת דו"ח נוסף, הפעם לגבי תלונה על התנהלות בין דירקטורים בחברה־הבת מגדל מקפת. המתלוננת והנילונה מהדו"ח הקודם יודחו ככל הנראה מדירקטוריון מגדל ביטוח

03.12.2023, 06:30 | גולן חזני

אין סוף לדרמות בחברת מגדל. פחות משבוע לאחר שפורסם דו"ח בירור תלונה של דירקטורית במגדל ביטוח כנגד דירקטורית אחרת בטענה להטרדה מינית לכאורה, מתברר כי בימים הקרובים צפוי להתפרסם דו"ח בירור נוסף. כך עולה מהדו"ח הקודם. השופטת בדימוס אורלי סלע, שביצעה את הבדיקה הקודמת, ציינה בדו"ח כי חודש קודם לאירוע הוגשה תלונה אחרת. ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בתלונה על התנהלות בין דירקטורים במגדל מקפת, חברה־בת של מגדל ביטוח. תלונה זו מתבררת על ידי השופטת בדימוס אורנית אגסי.

הנושא עלה כאשר הדירקטורית הנילונה טענה שהתלונה שהוגשה נגדה נעשתה כדי להוות "משקל נגד" לתלונה השנייה, שממצאיה טרם פורסמו. בדו"ח שפורסם תיארה השופטת בדימוס סלע תמונה מדאיגה ומביכה, שלפיה "קיימים מתחים קשים בין חברי הדירקטוריון, אווירת מחנאות ותלונות הדדיות מרובות בין חברי הדירקטוריון, המקשים ופוגעים ביכולתו לבצע את עבודתו ביעילות". היא אף ציינה כי מהעדויות כולן עולה כי "מצב הדברים הנוכחי בדירקטוריון החברה אינו יכול להימשך".

יו"ר מגדל ביטוח אמיר ברנע. יביא את ההחלטות לדירקטוריון, צילום: אוראל כהן יו"ר מגדל ביטוח אמיר ברנע. יביא את ההחלטות לדירקטוריון | צילום: אוראל כהן יו"ר מגדל ביטוח אמיר ברנע. יביא את ההחלטות לדירקטוריון, צילום: אוראל כהן

עוד נודע ל"כלכליסט" כי על רקע שני המקרים צפוי דירקטוריון מגדל ביטוח לעבור מהפך שלם בחודשים הקרובים כשמספר דירקטורים, בהם רוב המעורבים בשני המקרים שעליהם הוגשו תלונות, יודחו או שכהונתם לא תחודש. הדברים נוגעים בעיקר למתלוננת ולנילונה בפרשה שפורסמה. יו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח אמיר ברנע נכנס לתפקיד ב־15 בנובמבר, לאחר שקיבל את אישור מ"מ יו"ר רשות שוק ההון, והוא זה שאמור להביא את ההחלטות לאישור הדירקטוריון.

דירקטוריון מגדל ביטוח צפוי להתכנס כנראה בחודש הקרוב ולדון בהדחתם של הדירקטורים. ככל הנראה, המגמה היא להדיח את הנילונה, או שהיא תתפטר מרצונה, ובנוסף לא לחדש את כהונת המתלוננת, שגם נגדה רשמה השופטת ביקורת על התנהלותה. מגדל ביטוח היא חברה־הבת בשליטה מלאה של מגדל אחזקות הציבורית. האחרונה נמצאת בשליטת (64.3%) שלמה אליהו ומנהלת נכסים בהיקף 402 מיליארד שקל עבור כ־2.5 מיליון לקוחות. בחמש השנים האחרונות מניית מגדל הניבה תשואת חסר כשעלתה ב־8.6%, בעוד מדד ת״א ביטוח עלה בכ־23%.

תגיות