אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי השהיית הקו לדרום אפריקה: אל על מפסיקה לטוס גם לדבלין ולמרקש מטוס אל על | צילום: Rebius / Shutterstock

אחרי השהיית הקו לדרום אפריקה: אל על מפסיקה לטוס גם לדבלין ולמרקש

חברת התעופה מתכוונת להשהות מאפריל הקרוב את טיסותיה לדבלין שבאירלנד ולמרקש שבמרוקו. באל על מסבירים את השינויים בשיקולים מסחריים שנובעים מירידה חדה שחלה בביקוש נוסעיה ליעדים - בין היתר בשל גישת המדינות נגד ישראל בנוגע למלחמה בעזה

05.02.2024, 13:13 | יובל אזולאי

חברת התעופה אל על מתכוונת להשהות החל מאפריל הקרוב את טיסותיה לדבלין שבאירלנד ולמרקש שבמרוקו, זאת לאחר שבשבועות האחרונים הודיעה גם על הפסקת טיסותיה ליוהנסבורג שבדרום אפריקה. באל על מסבירים את השינויים בלוח הטיסות בשיקולים מסחריים שנובעים מירידה חדה שחלה בביקוש נוסעיה לטוס ליעדים אלה.

בעוד שאל על מסבירה את מהלכיה בשיקולים מסחריים, דרום אפריקה ואירלנד נקטו מאז פרוץ המלחמה בעזה באוקטובר האחרון בקו חריף נגד ישראל. דרום אפריקה תבעה אותה בבית הדין הבינלאומי בהאג על פשעי מלחמה שהיא עושה, כביכול, בעזה ונשיא אירלנד מייקל היגינס נקט בגישה עוינת כלפי ישראל כשהאשים אותה כי במהלכיה היא מפרה את החוק הבינלאומי ואת אמנת ג'נבה. הוא הוסיף והאשים את ישראל ביצירת משבר הומניטרי רחב היקף בעזה.

היגינס הוא לא היחיד. עם שחרורה של אמילי הנד בת ה-9 משבי חמאס בסוף נובמבר האחרון, לאחר שנחטפה בידי חמאס במתקפת הטרור ב-7 לאוקטובר צייץ ראש הממשלה האירי ליאו ורדקר ב- X כי אמילי היא "ילדה תמימה שאבדה ועכשיו נמצאה וחזרה ואנחנו נושמים לרווחה" וזאת בלי שגינה את חמאס שחטף אותה ובלי שהזכיר את הטבח שעשה בעוטף עזה וביישובי הדרום.

יעד נוסף שאל על תשהה את טיסותיה אליו החל מאפריל הוא העיר מרקש שבמרוקו וזאת, בין השאר, כשברקע אזהרת המטה לביטחון לאומי. מדובר באזהרה ברמה 3 (בינונית) ובעקבותיה אל על השהתה את טיסותיה ליעד זה כבר באוקטובר. באל על אמרו כי העלאת רמת הסיכון הורידה משמעותית את תחושת הביטחון של ישראלים ביעד זה ובאופן שהשפיע על הביקוש לטוס אליו.

שם אמרו עוד כי הקו לדבלין הושק במרץ 2023 כקו עונתי לתקופת הקיץ בלבד וזכה לאהדה בעיקר בקרב השוק העסקי ושל משפחות. הוא תוכנן לפעול עד סוף נובמבר האחרון והושהה בתחילת אותו החודש כדי לתגבר יעדים אחרים שהיו מבוקשים על ידי ישראלים.

באל על אומרים כי נוסעים ליעדים אלה שהקדימו ורכשו כרטיסי טיסה יעודכנו על ההחלטה ויוצעו להם חלופות. ברקע השינויים בלוח הטיסות שלה אל על הגבירה באחרונה את טיסותיה בקווים שנחשבים מבוקשים יותר בידי נוסעים ישראליים ובהם ארה"ב ותאילנד.

"טיוב לוח הטיסות מאפשר לנו להוסיף בעונת הקיץ הקרובה כ-500 טיסות בקווים מבוקשים אחרים באירופה ולחבר את ישראל עם מגוון יעדים ברחבי העולם וזאת תוך בחינת אפשרויות חדשות", אמר על ההחלטה הסמנכ"ל למסחר וקשרי תעופה באל על, שלומי זפרני.

תגיות