אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
300 רופאים המשרתים בצה"ל הודיעו על אי התייצבותם לשירות מילואים מחאת הרופאים | צילום: ד"ר עופרי דון טופילד

300 רופאים המשרתים בצה"ל הודיעו על אי התייצבותם לשירות מילואים

רופאים המשרתים בצה"ל הגישו היום לקצין הרפואה הראשי מכתבים המודיעים על אי התייצבות למילואים. ד"ר אורי גורן מ"פורום הרפואה הצבאית": "לא חשבתי שכך אסיים 30 שנות שירות צבאי קרבי כרופא. הבטן מתהפכת, אבל זו המערכה הגדולה ביותר - על אופייה של המדינה"

19.07.2023, 17:08 | אדריאן פילוט

עשרות רופאים הגיעו היום לבסיס תל השומר כדי למסור 300 מכתבים לקצין הרפואה הראשי (קרפ"ר) המודיעים על אי התייצבותם למילואים. מי שארגן את המהלך היה ד"ר אור גורן, מנהל חדר ניתוח בבית החולים איכילוב מ"פורום הרפואה הצבאית".

"כבן לניצול שואה ופלמ"חניק, לא חשבתי שכך אסיים 30 שנות שירות צבאי קרבי כרופא. מאתמול בלילה ועד היום ישבתי והדפסתי את 300 המכתבים שקיבלנו לאורך הימים האחרונים. קראתי וקראנו את כולם", כתב גורן.

הוא הוסיף: "רציתי לומר לכם שהמשימה הפשוטה של לרכז את המכתבים ולתת אותם לקרפ"ר כדי להביע את התחושות שלכם הפכה להיות מסע של ציונות ומסירות. דרך המכתבים זכינו להכיר את סיפורי המשפחות שלכם, את העלייה ארצה, את התלאות ואת המסירות. כל כך הרבה מתנדבים שנים רבות לאחר שכבר אינם חייבים. אחרים נפצעו או נפגעו במהלך שירותם. כולם מלאי אהבה לארץ, אהבה לעם ורצון להעניק. כולם נחושים להגן על הדמוקרטיה והחירות. זה לא מובן מאליו לשלוח מכתב כזה. גם אצלי הבטן מתהפכת".

גורן התריע: "חלקנו עלולים לקבל שיחות לא נעימות או דרישות להתייצבות, אבל בעיניי זו המערכה הגדולה ביותר שלנו, המערכה על אופייה של המדינה. זכרו שעל כל אחד מאתנו שהיה לו אומץ לב אזרחי לכתוב מכתב כזה יש עוד כמה שפשוט מפסיקים לבוא בלי רעש". הוא סיכם: "מי ייתן שהמכתבים האלה יביאו את מקבלי ההחלטות להבנה שחייבים הידברות וחקיקה בהסכמה רחבה תוך הגנה על הדמוקרטיה ושומרי הסף. אנחנו גאים לעמוד אתכם בקרב החשוב הזה, אולי הכי חשוב שהיה פה".

תגיות