אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עודד שריג מועמד לתפקיד יו"ר כלל ביטוח צילום: נועם מושקוביץ'

בלעדי

עודד שריג מועמד לתפקיד יו"ר כלל ביטוח

ל"כלכליסט" נודע כי המפקח על הביטוח ושוק ההון לשעבר, הוא השם הבולט ברשימת המועמדים שהעבירה הוועדה למינוי דירקטורים בחברות ביטוח וגופים מוסדיים ללא גרעין שליטה להנהלת כלל ביטוח

02.08.2021, 07:55 | גולן חזני

מועמד מפתיע לראשות דירקטוריון כלל ביטוח. ל"כלכליסט" נודע כי המפקח על הביטוח ושוק ההון לשעבר, פרופ' עודד שריג, הוא השם הבולט ברשימת המועמדים שהעבירה הוועדה למינוי דירקטורים בחברות ביטוח וגופים מוסדיים ללא גרעין שליטה להנהלת כלל ביטוח. ככל הנראה, שריג מומלץ ל ידי הוועדה לתפקיד היו"ר.

קראו עוד בכלכליסט:


שריג שימש ב־2018 כיו"ר מגדל ביטוח שבשליטת שלמה אליהו, שלו אישר את הרכישה של מגדל עת שימש ב־2012 כמפקח. עזיבתו לוותה בעימות עם אליהו, כששריג טען במכתב ההתפטרות כי אינו יכול לשאת באחריות לכספי המבוטחים. בתפקיד המפקח שימש שריג בין 2013-2010.


פרופ פרופ' עודד שריג | צילום: נועם מושקוביץ' פרופ

הוועדה מונתה בדצמבר האחרון ובראשה עומד השופט בדימוס ספי אילון וחברים בה פרופ' אפרים צדקה ואברהם רינות, מוותיקי ענף הביטוח. הוועדה העבירה שמונה שמות של מועמדים לכלל ביטוח. ל"כלכליסט" נודע כי אייל לפידות, שהוזכר כמועמד לתפקיד, אינו ברשימה. לעומת זאת, נכלל ברשימה מנכ"ל לשעבר בחברת ביטוח.

כלל ביטוח היא החברה הראשונה בתחום ללא גרעין שליטה, מה שעורר את הצורך בהקמת הוועדה, בדומה לוועדה למינוי דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה. כיו"ר כלל החזקות, שמחזיקה במניות כלל ביטוח ונסחרת בבורסה, משמש חיים סאמט, שאינו בין המועמדים. עם זאת, אלפרד אקירוב, שהגיע לאחזקה של 13% בחברה, יוכל להציע אותו כמועמד.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות