אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וולט הודתה שהפרה את חוק התחרות - ותשלם למדינה 8.5 מיליון שקל שליחים של וולט בת"א | צילום: אוראל כהן

וולט הודתה שהפרה את חוק התחרות - ותשלם למדינה 8.5 מיליון שקל

רשות התחרות טענה כי וולט הבליטה באפליקציה שלה מסעדות שעובדות רק עם שירות המשלוחים שלה. "המעשה היה עלול לפגוע בתחרות בהינתן שבתקופה הרלוונטית התלות של מסעדות שירותי השילוח שלה היתה גבוהה", נכתב בצו עליו חתמו החברה והרשות

04.05.2023, 12:26 | עומר כביר, אורנה יפת

וולט תשלם למדינה קנס בסך 8.5 מיליון שקל, אחרי שהודתה שהפרה את חוק התחרות – כך לפי צו מוסכם שעליו חתמה חברת משלוחי המזון עם הממונה על התחרות.

במרכז הטענה נגד החברה עמדה תצוגת ה"קרוסלות" באפליקציה. בתצוגה זו, שמופיעה בעמוד הראשי של היישום, מקדמת וולט מסעדות שונות תחת כותרות כמו "עסקיות שוות", "סידורי סופ"ש" או "פופולרי עכשיו", כאשר התצוגה מאפשר לדפדף בין כמה מסעדות.

עד ינואר 2022 כללה תצוגה זו גם קרוסלת "רק בוולט", שהבליטה מסעדות באזור תל אביב שעובדות רק עם שירות המשלוחים של החברה. "המעשה היה עלול לפגוע בתחרות והיה מנוגד להוראות החוק, בהינתן שבתקופה הרלוונטית וולט פעלה תחת רסנים תחרותיים מוגבלים, התלות של מסעדות שירותי השילוח שלה, בשים לב לגודלה של וולט ולהיקף ההזמנות באמצעותה, היתה גבוהה", נכתב בצו המוסכם.

לדברי רשות התחרות, וולט הסירה את הקרוסלה בעקבות פנייתה, והיום הגיעו שני הצדדים לסיכום במסגרתו הודתה וולט שהפעלת הקרוסלה היתה עלולה לפגוע בתחרות והיתה מנוגדת להוראות חוק תחרות. הצו המוסכם זמין להערות הציבור עד 4 ביוני, אז יועבר לאישור בית הדין לתחרות.

מוולט נמסר בתגובה: "בתחילת הפעילות בישראל ב-2019 הושקה באפליקציה קרוסלה, אחת מתוך עשרות, שכללה מסעדות שניתן היה לקבל מהן משלוחים רק באמצעות וולט, בעיקר כי עד אז הן כלל לא הציעו משלוחים מקוונים לצרכן. ראינו בקרוסלה דרך לגיטימית לקידום השירות עבור המסעדות וציבור הלקוחות בתחילת הפעילות בארץ, והיא אינה קיימת באפליקציה כשנה. הגענו להסכמות עם רשות התחרות, וחשוב להדגיש שאין בהן כל טענה לנזק שנגרם לציבור או לפגיעה בתחרות בפועל".


תגיות