אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הנבחרים אישר את חוק האקלים הגדול בהיסטוריה של ארה"ב בלומברג

בית הנבחרים אישר את חוק האקלים הגדול בהיסטוריה של ארה"ב

במסגרת חוק המדיניות החברתית והאקלים, שעלותו נאמדת ב-1.75 טריליון דולר, מבקשת ארה"ב לצמצם את פליטת גזי החממה בחצי עד 2030 ולהגיע לאפס פליטות נטו עד אמצע המאה. 555 מיליארד דולר יושקעו בתוכניות אקלים - בעיקר בתמריצי מס שיוענקו על שימוש במקורות אנרגיה שגורמים לפליטות נמוכות. כעת תעבור ההצעה לאישור הסנאט

19.11.2021, 17:48 | חדשות חוץ

המאמץ האקלימי הגדול בהיסטוריה של ארה"ב בדרך לסנאט: הדמוקרטים בבית הנבחרים אישרו היום (ו') הצעת חוק ענקית בעלות של 1.75 טריליון דולר המהווה צעד משמעותי במאבק נגד שינוי האקלים והפחתת פליטת גזי החממה. אישור הצעת החוק אמור לאפשר לארה"ב לצמצם את פליטות גזי החממה בחצי עד 2030 ולאפשר לה להגיע למצב של אפס פליטות נטו עד אמצע המאה.

קראו עוד בכלכליסט:

במסגרת הצעת החוק, יושקעו 555 מיליארד דולר בתוכניות אקלים, בעיקר דרך מתן תמריצי מס למקורות אנרגיה בעלי פליטות נמוכות. מדובר אמנם בפחות מ-600 מיליארד הדולר שהופיעו בתוכנית המקורית בגובה 3.5 טריליון דולר של הדמוקרטים, אך עדיין בקטגוריה הגדולה ביותר בהצעת החוק של ביידן.

ג ג'ו ביידן 22.9.21 | AP ג

אם יאושר החוק בסופו של דבר הוא יעגן את הפעולות הדרושות למאבק שינוי האקלים, מה שיקשה על ממשלות עתידיות להחזיר את הגלגל לאחור. המאמץ האחרון של ארה"ב להעביר את חקיקת האקלים היה ב-2009, כאשר הדמוקרטים בקונגרס לא הצליחו לאשר שיטת תמחור פחמן תחת הנשיא לשעבר ברק אובמה.

מרכיבי הוצאות האקלים הגדולים של הצעת החוק כוללים זיכוי מס ל-10 שנים כדי להרחיב ולהאיץ את ההשקעות באנרגיה מתחדשת, לרבות אנרגיית רוח, שמש ואנרגיה גרעינית. הצעת החוק כוללת גם הצעה להעלות את הזיכוי במס על שימוש ברכב חשמלי לעד 12,500 דולר עבור כלי רכב שיוצרו במפעל בארה"ב.

פריטים אחרים בחקיקה כוללים:  מתן הנחות לצרכנים עבור מעבר לאנרגיה נקייה וחשמול; קידום צדק סביבתי על ידי השקעה בקהילות מוחלשות; יצירת ארגון אקלים אזרחי חדש כדי ליצור מקומות עבודה ולשמור על אדמות ציבוריות; השקעה בשיקום חופי, ניהול יערות ושימור קרקע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות