אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורטרט נדיר של בסקיה שצייר וורהול צפוי להימכר תמורת יותר מ-20 מיליון דולר צילום: Christie's

פורטרט נדיר של בסקיה שצייר וורהול צפוי להימכר תמורת יותר מ-20 מיליון דולר

כריסטי'ס יציע למכירה בנובמבר את הפורטרט שיצר האמן ב-1982, בו מופיע חברו האמן המפורסם ז'אן מישל בסקיה. סותביס יציע למכירה את הפורטרטים של מרילין מונרו שיצר וורהול, בסכום כולל של 40-60 מיליון דולר

08.10.2021, 21:29 | חדשות החוץ

בית המכירות הפומביות כריסטי'ס יציע למכירה בנובמבר פורטרט נדיר של האמן ז'אן-מישל בסקיה שצייר אנדי וורהול, והערכה היא כי היצירה תגרוף מעל 20 מיליון דולר. 

קראו עוד בכלכליסט:


המכירה תתקיים ב-20 בנובמבר, ותכלול יצירות אמנות נוספות מהמאה ה-20. וורהול יצר את הציור ב-1982, בשלב מאוחר יחסית בקריירה שלו אך בשיא עבור בסקיה, שמכר באותה שנה יצירות במחירים גבוהים. 


אנדי וורהול משמאל וז אנדי וורהול משמאל וז'אן מישל בסקיה ב-1985 | צילום: AP אנדי וורהול משמאל וז

בכריסטי'ס ציינו כי היצירה היא בגודל של 100 ס"מ על 100 ס"מ והיא נמכרת על ידי האספן פיטר ברנט. יצירות של וורהול נמכרו בקרוב ל-150 מיליון דולר במכירות פומביות שהתקיימו במחצית הראשונה של 2021. 

מלבד הפורטרט של בסקיה, יצירות מרכזיות נוספות של וורהול מתוכננות לעמוד למכירה בבית המכירות סותביס. אלה יכללו גם את הפורטרטים שיצר של מרילין מונרו, שלפי ההערכות יימכרו תמורת 40-60 מיליון דולר. 


הפורטרט של ז הפורטרט של ז'אן מישל בסקיה שיצר אנדי וורהול | צילום: Christie's הפורטרט של ז

גם היצירות של בסקיה עצמו נהנות השנה מהצלחה, ונמכרו לאורך אותה תקופה בסכום כולל של 302.7 מיליון דולר, שהופכים אותו שני בהכנסות רק לפאבלו פיקאסו. "מברוקלין ועד לסין בסקיה מסמל דור חדש, ואנדי וורהול זיהה זאת מוקדם יותר מכולם", מסר אלכס רוטר, מנהל חטיבת אמנות המאה ה-20 והמאה ה-21 בכריסטי'ס. "יכולתו הייחודית ללכוד פרסום, תהילה וטרגדיה באה לידי שלמות בפורטרט הזה, שעוסק בבסקיה בדיוק כפי שהוא עוסק בוורהול. זוהי אחת היצירות המלהיבות ביותר שהגיעו לשוק המכירות הפומביות השנה". לכן לדבריו, הוא מציע ללקוחות שלו "לשלם מה שצריך" עבור יצירות של בסקיה. "יש לי ציפיות גבוהות מאוד", הוסיף לגבי המכירה. 

הפורטרט נרכש על ידי ברנט לפני כ-20 שנה ממשפחת מוגרבי, והוצג לאחרונה ב-2018 בתערוכה שהוקדשה לוורהול במוזיאון וויטני בניו יורק. ברנט נחשב לאספן מרכזי הן של וורהול והן של בסקיה. בשנה שעברה הוא מכר את הציור Boy and Dog in a Johnnypump של בסקיה מ-1982 למנהל קרנות הגידור קן גריפין עבור 110 מיליון דולר בעסקה פרטית. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות