אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הג'וב החדש של קרן טרנר: דירקטורית בלתי תלויה באמות צילום: דנה קופל

הג'וב החדש של קרן טרנר: דירקטורית בלתי תלויה באמות

מנכ"לית משרד האוצר לשעבר מונתה לדירקטורית בלתי תלויה בחברת הנדל"ן המניב של נתן חץ. גם ירום אריאב, מנכ"ל האוצר לשעבר, הצטרף לדירקטוריון

05.09.2021, 08:06 | גולן חזני

מהמגזר הציבורי למגזר העסקי: קרן טרנר־אייל, מנכ"לית משרד האוצר לשעבר, מונתה לדירקטורית בלתי תלויה בחברת הנדל"ן המניב אמות. אמות, שהיא אחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות בארץ, נמצאת בשליטת אלוני חץ (56.7%) שבשליטת נתן חץ (14.5%), שמכהן גם כיו"ר אמות. את אמות מנהל שמעון אבודרהם. 

קראו עוד בכלכליסט:

טרנר־אייל כיהנה זמן קצר בלבד כמנכ"לית משרד האוצר, תחת השר ישראל כץ. היא מונתה בחודש יוני 2020 וסיימה את כהונתה בחודש אוקטובר באותה שנה. קודם לכן כיהנה כמנכ"לית משרד התחבורה במשך חמש שנים, גם כן תחת כץ כשר, והיא נחשבה לבת טיפוחיו. את תפקידה באוצר עזבה על רקע קרע עם כץ, תוך שהיא מטיחה האשמות חמורות בשר ובמשרד. "נחצו כל כך הרבה קווים אדומים. אני לא יודעת אם ניתן להחזיר את הגלגל לאחור", אמרה בראיון לתוכנית "עובדה" לאחר שעזבה. כמו כן, טרנר־אייל העלתה טענות הנוגעות למידור של הדרג המקצועי על ידי הדרג הפוליטי. כץ, מצדו, לא נותר חייב ועלה למתקפה גם כן, שבמסגרתה הסביר שטרנר־אייל לא התאימה לתפקיד מלכתחילה ועל כן מצאה את עצמה במהירות כגורם לא רלבנטי. 

קרן טרנר־אייל. לא היחידה שמגיעה לדירקטוריון מהמגזר הציבורי, צילום: דנה קופל קרן טרנר־אייל. לא היחידה שמגיעה לדירקטוריון מהמגזר הציבורי | צילום: דנה קופל קרן טרנר־אייל. לא היחידה שמגיעה לדירקטוריון מהמגזר הציבורי, צילום: דנה קופל

עבור טרנר־אייל המינוי באמות אינו הפעם הראשונה שבה היא תכהן בדירקטוריון. בשנת 2008, כשהיתה רכזת לענייני תחבורה במשרד האוצר, היא מונתה לדירקטורית בחברת דואר ישראל. בהמשך, כשהיתה רכזת לענייני פנים ועובדים זרים, היא מונתה לדירקטורית ברכבת ישראל. 

מהדיווח של אמות  לבורסה עולה כי טרנר־אייל לא מציינת כי יש לה עיסוק אחר כיום.  

טרנר־אייל אינה הדירקטורית היחידה שמגיעה לאמות, שמינתה לפני שבועיים שלושה דירקטורים חדשים, מרקע של שירות ציבורי. בנוסף לטרנר־אייל מונתה גם דורית קדוש, שכיהנה במשך תקופה קצרה כמנהלת מחלקת תאגידים ברשות ני"ע, וירום אריאב, שהיה בעברו מנכ"ל משרד האוצר. 

קדוש מונתה במאי 2018 לעמוד בראש מחלקת תאגידים ברשות. לתפקיד מונתה על ידי יו"ר הרשות ענת גואטה, לאחר שעבדה במשך 28 שנים בפירמת הייעוץ וראיית החשבון דלויט.

כיום אריאב הוא הבעלים של חברת ייעוץ שנושאת את שמו. כמו כן, הוא יו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת בן־גוריון בנגב, יו"ר לביא קפיטל, יו"ר ועדת ההשקעות של עמיתים ויו"ר ועדת ההשקעות של קופת התגמולים של הסוכנות היהודית, שבימים אלה מנהלת הליך בזק למכירת המרכז הלוגיסטי בצריפין ביותר ממיליארד שקל. בנוסף, אריאב הוא דירקטור בחברת האנרגיה והקמעונאות סונול שבשליטת דודי ויסמן, צור שמיר של משפחת שנידמן ונייר חדרה שבשליטת קרן פימי שבראשה עומד ישי דוידי.  לאריאב וחץ יש היכרות קודמת שכן אריאב כיהן כדירקטור חיצוני באלוני חץ, החברה־האם של אמות, עד לפני שנתיים וחצי, כך שמבחינתו של אריאב מדובר בחזרה לקבוצה אחרי פסק זמן.  

חץ הוא בעל שליטה שחובב מינוי בכירים מהמגזר הציבורי לדירקטוריונים של החברות שלו. טרנר־אייל, אריאב וקדוש מחליפים דירקטורים שסיימו את כהונתם, בהם אייל גבאי, שכיהן כדירקטור מאז 2012 והיה בעבר מנכ"ל משרד רה"מ. בנוסף, גם יעל אנדורן, מנכ"לית משרד האוצר לשעבר, היא דירקטורית בחברה מאז מרץ 2019. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות