אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלובל אי הישראלית רוכשת חברת מסחר מקוון אמריקאית בחצי מיליארד דולר

גלובל אי הישראלית רוכשת חברת מסחר מקוון אמריקאית בחצי מיליארד דולר

חברת המסחר המקוון הישראלית רוכשת את פלואו האמריקאית כדי להיכנס לפעילות בשוק העסקים הקטנים; גלובל אי עובדת עם 500 מותגים, ובהם הוגו בוס ומרקס אנד ספנסר

24.11.2021, 17:18 | סופי שולמן

חברת המסחר המקוון הישראלית גלובל אי מצטרפת למסע השופינג הבלתי פוסק של חברות הטכנולוגיה. 

קראו עוד בכלכליסט:

החברה תרכוש את FLOW האמריקאית ב-500 מיליון דולר. מדובר בעסקת מניות ומזומן בחלקים שווים, כאשר 425 מיליון דולר ישולמו עם השלמת העסקה, ותשלום של 75 מיליון דולר נוספים יתבצע בהתאם להשגת יעדים מסוימים בסיכום 2021. 

פלואו, שעוסקת גם היא במסחר מקוון, צפויה לרשום הכנסות נטו של 20 מיליון דולר ב-2021, והעסקה צפויה להיסגר סופית במהלך הרבעון הראשון של 2022. 

הרכישה של פלואו נועדה לאפשר לגלובל אי להיכנס לפעילות בשוק העסקים הקטנים. גלובל אי עובדת כיום בעיקר עם רשתות ומותגים גדולים, ומאפשרת להם ביצוע לוקליזציה של שירותים נלווים לסחר אונליין, כגון התאמות מטבע, טיפול במשלוחים ובמכס. 

פלואו פיתחה טכנולוגיה מבוססת API, כלומר ממשק פשוט המאפשר התאמה מהירה של אתרי סחר ללא צורך בהתקנת תוכנות מיוחדות, ולכן מתאימה לשוק המותגים הצעירים והקטנים יותר. גלובל אי, שהוקמה ב-2013 על ידי אמיר שלכט, שחר תמרי וניר דבי, עובדת היום עם 500 מותגים, ובהם הוגו בוס ומרקס אנד ספנסר.

פלואו היא סטארט-אפ אמריקאי שהוקם ב-2015 על ידי רוב קיב ומייק ברייזק בניו ג'רסי. החברה גייסה עד היום 55 מיליון דולר בשני סבבי גיוסים, כאשר עם משקיעיה נמנים אמריקן אקספרס ונצר'ס וביין קפיטל. הסבב האחרון נערך ב-2019, אז היא גייסה 37 מיליון דולר. 

במסגרת העסקה הקצתה גלובל אי אופציות למניותיה ב-70 מיליון דולר לשופיפיי (Shopify), ענקית המסחר האלקטרוני הקנדית, שנמנית עם בעלי המניות הגדולים בחברה. המהלך נועד בין היתר למנוע את דילול האחזקה של שופיפיי בעקבות ההקצאה לבעלי המניות של פלואו. 

מימין: אמיר שלכט, שחר תמרי וניר דבי, מייסדי גלובל אי מימין: אמיר שלכט, שחר תמרי וניר דבי, מייסדי גלובל אי מימין: אמיר שלכט, שחר תמרי וניר דבי, מייסדי גלובל אי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות