אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שנים של מכירות פושרות: ביונסה ואדידס מפרקות את השותפות האופנתית ביונסה מדגמנת את אייבי פארק. הזמרת מרוויחה 20 מיליון דולר בשנה מהמותג על אף שהוא הפסדי לאדידס | צילום: Ivy Park / Adidas

אחרי שנים של מכירות פושרות: ביונסה ואדידס מפרקות את השותפות האופנתית

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, השותפות שהחלה ב-2019 תסתיים רשמית לאחר שהחברה תוציא את קולקציות אייבי פארק של הזמרת והמרצ'נדייז שכבר תוכננו לשנה הנוכחית. לפי מסמכים פנימיים, אייבי פארק גורם לאדידס הפסדיים כספיים, אך למרות זאת ביונסה מרוויחה מהשותפות 20 מיליון דולר בשנה

28.03.2023, 14:06 | חדשות חוץ

ביונסה ואדידס סיימו את השותפות האופנתית ביניהם, כך לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל המתבסס על אנשים המעורים בנושא. הפרידה מגיע לאחר שנים של מכירות פושרות של מותג אייבי פארק (Ivy Park) של הזמרת.

לדברי המקורבים, השותפות תסתיים רשמית לאחר שהחברה תוציא את קולקציות אייבי פארק והמרצ'נדייז שכבר תוכננו לשנה הנוכחית. בפברואר דווח כי החוזה בין ביונסה לחברה הגרמנית היה אמור להסתיים בסוף השנה, ובכירים באדידס ניהלו דיונים כדי להחליט האם לסיים את השותפות או לשנות את תנאי ההסכם. בחודש שעבר דווח גם כי מכירות המותג צנחו ביותר מ-50% ב-2022, מתחת לתחזיות של אדידס. לפי מסמכים פנימיים, אייבי פארק גורם לאדידס הפסדיים כספיים, אך למרות זאת ביונסה מרוויחה מהשותפות 20 מיליון דולר בכל שנה.

במקביל, ביונסה עובדת כבר עם שותפים אחרים בתחום האופנה. כך למשל ביום שישי היא חשפה קולקציית קוטור שעיצבה ביחד עם בית האופנה הצרפתי בלמיין. העיצובים הושפעו מהאלבום שלה Renaissance שהוציאה בשנה שעברה.

השותפות בין ביונסה ואדידס נחתמה ב-2019, שלוש שנים לאחר שהשיקה את המותג. באדידס קיוו לשחזר את ההצלחה של השותפות עם קנייה ווסט וציפו שהמכירות של אייבי פארק יכניסו מאות מיליוני דולרים, ולכן הבטיחו לביונסה תשלום שנתי קבוע ושליטה יצירתית. אולם, לפי המסמכים הפנימיים מרבית המרצ'נדייז שנוצרו עבור המותג כלל לא נמכרו. ב-2022 המכירות עמדו על כ-40 מיליון דולר - ירידה ממכירות של 93 מיליארד דולר ב-2021, זאת בעוד שבאדידס ציפו להכנסות של 250 מיליון דולר.

האכזבה משיתוף הפעולה עם ביונסה מגיעה לאחר שבאוקטובר הודיעה החברה על ניתוק היחסים עם ווסט, המוכר כיום בשם יה, לאחר שפרסם הצהרות אנטישמיות. מוקדם יותר החודש הודו באדידס שעוד לא החליטו מה לעשות עם המלאי שנותר משיתוף הפעולה הזה.

לאדידס היה גם שיתוף פעולה שנמשך קרוב לעשור עם המוזיקאי פארל וויליאמס, אך הוא מונה לאחרונה למעצב הראשי של בגדי הגברים בלואי ויטון.

תגיות