אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יין, ויסקי או מכוניות נדירות - מה היתה ההשקעה הטובה ביותר של מוצרי יוקרה בעשור החולף? צילום: AFP

יין, ויסקי או מכוניות נדירות - מה היתה ההשקעה הטובה ביותר של מוצרי יוקרה בעשור החולף?

על פי מדד נייט פרנק, התשואה על היינות עלתה ב-13% ב-12 החודשים האחרונים, וב-119% לאורך 10 שנים. ויסקי נדיר עדיין מוביל את רשימת ההשקעות הטובות עם הביצועים הטובים ביותר על פני 10 שנים. ואיזו תשואה הניב שוק המכוניות הקלאסיות?

28.09.2021, 08:22 | חדשות חוץ

יינות יוקרה עקפו ברבעון השני של 2021 את תיקי הרמס ואת הוויסקי מהמקומות הראשונים שתפסו בשנים האחרונות במדד השקעות היוקרה של נייט פרנק (KFLII). התשואה על היינות עלתה ב-13% במהלך 12 החודשים עד סוף חודש יוני 2021, וב-119% לאורך 10 שנים.

מצד שני, ויסקי נדיר עדיין מוביל את רשימת נכסי ההשקעות עם הביצועים הטובים ביותר במונחים של 10 שנים (עלייה של יותר מ-480%). עם זאת, במהלך 12 החודשים האחרונים נרשמה צמיחה שלילית של 4%.

תיק בירקין של הרמס -  רק אל תצאו איתו לרחוב, צילום: גטי תיק בירקין של הרמס - רק אל תצאו איתו לרחוב | צילום: גטי תיק בירקין של הרמס -  רק אל תצאו איתו לרחוב, צילום: גטי


ויסקי סקוטי נדיר שווה מיליונים, צילום: AP ויסקי סקוטי נדיר שווה מיליונים | צילום: AP ויסקי סקוטי נדיר שווה מיליונים, צילום: AP


יין, ההשקעה הטובה של השנה החולפת, צילום: AFP יין, ההשקעה הטובה של השנה החולפת | צילום: AFP יין, ההשקעה הטובה של השנה החולפת, צילום: AFP


הנתונים שמסרה KFLII הראו כי שוק המכוניות הקלאסיות נמצא במקום טוב כשערכם של רכבי האספנות הנדירים ביותר בעולם עלה ב-4% במהלך השנה עד חודש יוני 2021, וב-180% לאורך 10 השנים. לפי הדו"ח, רוב ההתעניינות מגיעה מצדם של אספנים וסוחרים מנוסים המוכנים לשלם מחירים גבוהים עבור המכוניות הטובות ביותר. 

לצד יין ומכוניות חולקים את הפודיום השעונים היוקרתיים המגיעים למקום השלישי במדד זה - עם סל שעוני אספנות המציג צמיחה שנתית של 5%.

אנדרו שירלי, עורך מדד השקעות היוקרה בנייט פרנק אמר: "שני נכסים שהיו בראש ההשקעה של מדד ההשקעות שלנו - בקבוקים נדירים של וויסקי ותיקי הרמס - ויתרו על מקומם בראש המדד, ורשמו צמיחה שלילית של 12 חודשים. יינות הם המוצר המוביל ב-12 החודשים עד סוף יוני 2021 עם מחירים שעולים ב-13% ו-119% לאורך 10 שנים".

נתוני המדד נאספו על ידי חברת המחקר נייט פרנק תוך שימוש בתובנות מחברות מחקר כגון Art Market Research (אמנות, מטבעות, רהיטים, תיקים, תכשיטים ושעונים), קרן Fancy Color Research (יהלומים צבעוניים), חברת HAGI הסוקרת מכוניות יוקרה, חברת ההשקעות Rare whisky 101 ובעלי יינות.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות