אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאומו בן 8 הדקות של פאוול חתך 78 מיליארד דולר מהונם של עשירי ארה"ב מימין: וורן באפט, ג'ף בזוס ואלון מאסק | צילום: בלומברג, איי אף פי, אי פי איי

נאומו בן 8 הדקות של פאוול חתך 78 מיליארד דולר מהונם של עשירי ארה"ב

יו"ר הפד נשא אתמול נאום ניצי ובו חזר על מחויבותו להעלאות הריבית במטרה להיאבק באינפלציה; בעקבות כך נרשמו ירידות חדות בוול סטריט, והבעלים של ענקיות הטכנולוגיה כבר שווים פחות; אלון מאסק איבד 5.5 מיליארד דולר מהונו, וג'ף בזוס - 6.8 מיליארד דולר

27.08.2022, 09:27 | חדשות חוץ

נאומו בן שמונה הדקות של יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאוול, מחק 78 מיליארד דולר משוויים של האנשים העשירים ביותר בארה"ב.

פאוול נאם אתמול (ו') במהלך כנס ג'קסון הול שנערך בקנזס סיטי, וחזר על מחויבותו להעלאת הריבית כחלק מהמאבק באינפלציה. הדברים שאמר היו המשך לקו הניצי שלו בעניין, ובין היתר ציין כי "נשתמש בעוצמה בכל הכלים שברשותנו, נמשיך בהעלאות הריבית החדות". הוא אף ציין כי "עם ריבית גבוהה והאטה בצמיחה ייווצרו תנאים שיאטו את האינפלציה, אך גם יסבו כאב למשקי הבית ולבתי עסק".

הדברים שלחו את וול סטריט לירידות חדות, וכך נאסד"ק נחתך ב-3.9%, דאו ג'ונס - ב-3% ו-S&P 500 איבד 3.4% מערכו - היום הגרוע ביותר שלו מאז אמצע יוני. בעקבות כך נחתך גם הונם של עשירי אמריקה: אלון מאסק (טסלה) איבד 5.5 מיליארד דולר; ג'ף בזוס (אמזון) - 6.8 מיליארד דולר - ההפסד הגבוה ביותר לפי מדד המיליארדרים של בלומברג; ביל גייטס (מייסד מיקרוסופט) - 2.2 מיליארד דולר; וורן באפט (ברקשייר האת'ווי) - 2.7 מיליארד דולר. הונו של סרגיי ברין (אלפבית) ירד מתחת ל-100 מיליארד דולר.

במחצית הראשונה של השנה נחתכו 1.4 טריליון דולר משוויים של 500 האנשים העשירים בעולם - הירידה החצי שנתית הגדולה אי פעם. עם זאת, בורסות וול סטריט רשמו בחודש יולי את העלייה החדה מאז נובמבר 2020, והדבר עורר תקוות בקרב המשקיעים כי הגרוע מכל מאחורינו. אבל נאומו הניצי של פאוול שימש תזכורת עבורם שהערכות השווי של ענקיות הטכנולוגיה נותרו גבוהות לאחר הזינוקים במהלך מגיפת הקורונה, בהן שיעורי הריבית היו קרובים ל-0%.

תגיות