אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל צלזיוס שובר שתיקה: "אנחנו עובדים נון-סטופ כדי למצוא פיתרון" אלכס משינסקי מנכ"ל צלזיוס | צילום: בלומברג

מנכ"ל צלזיוס שובר שתיקה: "אנחנו עובדים נון-סטופ כדי למצוא פיתרון"

מאז תחילת השבוע, כשחברת הלוואות הקריפטו הודיעה על הקפאת המשיכות והעברות הכספים, נמנע המנכ"ל אלכס משינסקי מהתייחסות לכך ומכל צעד פומבי. כעת, הוא מנסה להרגיע את לקוחות החברה בטוויטר, שבתגובה זועמים עליו ולא מקבלים תשובות

16.06.2022, 09:37 | חדשות חוץ

ארבעה ימים לאחר שחברת הלוואות הקריפטו צלזיוס הודיעה כי היא עוצרת את כל משיכות והעברות הכספים של לקוחותיה בשל מצוקת נזילות, מנכ"ל החברה אלכס משינסקי שובר שתיקה לראשונה ומתייחס לנושא.

לצערם של המשקיעים, משינסקי לא סיפק תשובות לשאלות הקשות באמת, לרבות השאלה מתי, אם בכלל, תהיה להם גישה להשקעותיהם והם יוכלו למשוך אותן. במקום זאת, המנכ"ל ציין בסדרת ציוצים שהעלה הבוקר (ה') לטוויטר כי החברה עובדת "ללא הפסקה" בניסיון למצוא פיתרון וביקש מהלקוחות להמשיך לשמור על סבלנות.

משינסקי גם לא ציין מתי הוא מתכוון להחזיר את צלזיוס לפעילות, או מתי הוא צופה שזה ייקרה. בתגובה לדבריו, עוקביו דרשו התחייבויות בנוגע לביטחונם של ההפקדות שבוצעו בחברה, אבל משינסקי לא ענה להם ולא סיפק כל מידע נוסף.

צלזיוס עצרה את המשיכות ביום ראשון האחרון, לדבריה במטרה "לייצב את הנזילות" ו"לשמור על נכסי החברה" לאחר שערכו של אחד המטבעות הנסחרים בה, Lido’s Staked Ether, המשמש לביטחונות עבור הלוואות את'ר, התרסק.

על פי דיווחים, הבוקר (ה') שכרה החברה עורכי דין בניסיון להחיות את פעילות החברה במקרה שהיא לא תצליח למצוא מקורות מימון נוספים, פרט ללידו הצונח, הנחוצים להחזרת ההלוואות ללקוחות.

יום לפני הקפאת המשיכות, שהביאה לירידה של 70% בערך המטבע של צלזיוס, משינסקי תקף משתמש בטוויטר על כך שצייץ כי מסתובבות שמועות בנוגע למצבה הרעוע של צלזיוס, ואמר לו שהוא מפיץ "פחד ואי ודאות".


תגיות