אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיליארדר קרל אייקן הפסיד למקדונלד'ס במאבק על שיפור היחס לחזירות צילום: בלומברג

המיליארדר קרל אייקן הפסיד למקדונלד'ס במאבק על שיפור היחס לחזירות

המשקיע האקטיביסט רכש מניות מקדונלד'ס בשווי 50 אלף דולר, וקרא לחברה לעמוד בהתחייבויות שלה מ-2012 להפסיק ולהזמין בשר חזיר מספקים שמחזיקים חזירות בהיריון במיכלים קטנים; ואולם שני המועמדים שהציע לדירקטוריון קיבלו רק 1% מקולות המשקיעים

27.05.2022, 19:43 | חדשות חוץ

המשקיע המיליארדר קרל אייקן שנלחם בדירקטוריון מקדונלד'ס סביב היחס של ענקית המזון המהיר לחזירות הרות, הפסיד בהצבעה בנושא. לפי דיווח באתר BBC, רק 1% מבעלי המניות הצביעו בעד שני מועמדים לדירקטוריון שהציע אייקן. כל 12 המועמדים שהציעה החברה לדירקטוריון נבחרו מחדש.

במקדונלד'ס טענו בתגובה כי הדרישות של אייקן בנוגע לחזירות אינן הגיוניות.

אייקן סיפר שהבת שלו, שעובדת עם ארגון Humane Society, היא שעודדה אותו לנסות ולשנות את ההתנהלות בחברה.

משקיעים אקטיביסטיים כמו אייקן לרוב מתמקדים בחברות שלהערכתם זקוקות לארגון מחדש. אך במכתב שפרסם בחודש שעבר אייקן (86) הסביר: "בשלב הזהב קריירה שלי, אני חושב שזו האחריות שלי לעסוק באקטיביזם בונה שיעזור לתקן אי צדק שנוצר על ידי דירקטוריונים חסרי יעילות וצוותי הנהלה שעומדים בראש התאגידים הגדולים של אמריקה".


קרל אייקן , צילום: רויטרס קרל אייקן | צילום: רויטרס קרל אייקן , צילום: רויטרס

אייקן רכש מניות מקדונלד'ס בשווי 50 אלף דולר, וקרא לחברה לעמוד בהתחייבויות שלה מ-2012 להפסיק ולהזמין בשר חזיר מספקים שמחזיקים חזירות בהיריון במיכלים קטנים.

במקדונלד'ס טענו שפעלו לשינויים בתעשייה מאז אותה התחייבות ב-2012, והעריכו שעד 2024 ירכשו בשר חזיר רק מספקים שעומדים בדרישות.

"אייקן משתמש בנושא מצומצם ביותר וכזה שביצענו בו התקדמות עבור כל התעשייה – ההתחייבות לגבי בשר חזיר מ-2012 – כסיבה לשנות את הדרך שבה רוכשת מקדונלד'ס בשר חזיר בארה"ב ולהפחית את מספר המנות המבוססות על בשר בתפריט", נמסר בתגובה מהחברה. ואולם לטענתם השינוי עלול לגרום "לנטל פיננסי גבוה על הלקוחות שלנו".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות