אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העלאת מס הרכישה על דירות להשקעה אושרה בקריאה ראשונה אבי מועלם

העלאת מס הרכישה על דירות להשקעה אושרה בקריאה ראשונה

20 חברי כנסת תמכו בהצעת החוק, מול 3 ח"כים שהתנגדו. לפי ההצעה, המס על משקיעי הדירות יעלה ל-8% החל מהשקל הראשון במחיר הדירה. בדירות ששוות יותר מ-5.3 מיליון שקל, שיעור המס יעלה ל-10%

15.11.2021, 20:17 | צבי זרחיה

מליאת הכנסת אישרה הערב בקריאה ראשונה את הצעת החוק הממשלתית להעלאת המס על רכישת דירות להשקעה. 

לפי הצעת החוק, המס על משקיעי הדירות יעלה מ-5-8% ל-8% החל מהשקל הראשון במחיר הדירה. בדירות ששוות יותר מ-5.3 מיליון שקל, שיעור המס על משקיעים יעלה ל-10%.


קראו עוד בכלכליסט:


20 חברי כנסת תמכו בהצעת החוק מול 3 ח"כים שהתנגדו. ההצעה תועבר לוועדת הכנסת שתחליט איזו ועדה תדון בה. 


שר האוצר אביגדור ליברמן ושר השיכון זאב אלקין,  צילומים: טל שחר, קובי קואנקס שר האוצר אביגדור ליברמן ושר השיכון זאב אלקין | צילומים: טל שחר, קובי קואנקס שר האוצר אביגדור ליברמן ושר השיכון זאב אלקין,  צילומים: טל שחר, קובי קואנקס


בקואליציה מבקשים שהצעת החוק תידון בהליך חקיקה זריז בוועדת הכספים, שצפויה לדון בה כבר ביום רביעי הקרוב. זאת, מתוך כוונה שהכנסת תאשר את הצעת החוק בקריאה השנייה והשלישית בעוד שבוע. 

יצויין כי לפני מספר שבועות פירסמו שר האוצר אביגדור ליברמן, שר השיכון זאב אלקין ושרת הפנים איילת שקד תוכנית להוזלת מחירי הדיור, הכוללת את העלאת מס הרכישה למשקיעים. מאז, הזדרזו משקיעים וחתמו על חוזים לרכישת דירות בטרם העלאת המס. 

בהצעת חוק זו, מוצע לתקן את חוק מיסוי מקרקעין, ולהעלות את שיעור מס הרכישה במכירת זכות במקרקעין שהיא דירת מגורים. לגבי מי שזו אינה דירת המגורים היחידה שלו, על מנת לבלום את מחירי הדיור ולמתן את הביקוש לרכישת דירות בידי משקיעים.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "שוק הדירות למגורים מאופיין בהיצע קשיח בטווח הזמן הקצר, בלא אפשרות להתאים את ההיצע לשינויים בביקוש לדירות כאמור. בהתאם לכך, שינויים בביקוש מובילים באופן ישיר לעלייה של מחירי הדירות. נתוני העבר מצביעים על כך שעלייה בביקוש לדירות מגורים להשקעה מייצרת "ביקוש עודף" אשר בא על חשבון רכישות של דירות מגורים בידי זוגות צעירים. עלייה זו בביקוש לדירות מגורים גורמת לעלייה במחירי הדירות ודוחקת את הזוגות הצעירים אל מחוץ לשוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות