אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
160 דירות להשכרה יוקמו בבניין WeWork בהרצליה שאטרסטוק

בלעדי

160 דירות להשכרה יוקמו בבניין WeWork בהרצליה

קבוצת אמפא מקדמת בניית דירות קטנות של 50 מ”ר בבניין שמושכר ברובו לחברת חללי העבודה המשותפים. לאמפא עוד תוכנית באזור ל־137 דירות להשכרה

18.10.2021, 06:00 | אמיתי גזית

קבוצת אמפא של שלומי פוגל והאחים נקש מקדמת תוכנית לבניית 160 מיקרו־דירות להשכרה בבניין שמושכר כיום ברובו ל־WeWork באזור התעשייה של הרצליה בין הרחובות אבא אבן מצפון, אריה שנקר ממערב, בניין גב ים מדרום וכביש 2 ממזרח. הפניקס היא שותפה של אמפא בבניין זה. 

קראו עוד בכלכליסט:

מדובר בפרויקט שני מסוג זה שאמפא מקדמת בהרצליה פיתוח. בינואר 2020 נחשפה ב”כלכליסט” תוכנית של החברה להריסת בית קורקס ברחוב החרש 5 ובניית מגדל בן 30 קומות ובו 137 מיקרו־דירות להשכרה. על פי שתי תוכניות אלה, בעוד כמה שנים אמפא תחזיק בשני קומפלקסים הכוללים יחד כ־300 דירות שגודלן כ־50 מ"ר.

אמפא היא זכיינית של WeWork, ועל פי מסמכי הפרויקט החדש שהגיעו ל”כלכליסט”, הדירות ימוקמו במבנה שבו שוכנת WeWork, ועל החלק הדרומי שלו ייבנה עוד מגדל משרדים בן 30 קומות. המטרה היא ליצור הפרדה בין דירות המגורים למשרדים באופן שלא יפגע בשווי הנכס ובפעילות העסקית בו. 

שלומי פוגל, מבעלי אמפא. צפוי להחזיק בהרצליה שני קומפלקסים בני 300 דירות, צילום: עמית שעל וטל אזולאי שלומי פוגל, מבעלי אמפא. צפוי להחזיק בהרצליה שני קומפלקסים בני 300 דירות | צילום: עמית שעל וטל אזולאי שלומי פוגל, מבעלי אמפא. צפוי להחזיק בהרצליה שני קומפלקסים בני 300 דירות, צילום: עמית שעל וטל אזולאי

אמפא מתכננת להשכיר את הדירות בשני הפרויקטים ולא למכור אותן. ההערכות הן כי שכר הדירה שישולם דומה לשכר הדירה שמשלמים כים משרדים באזור התעסוקה של הרצליה, כ־100 שקל למ"ר בחודש. בסך הכל השטח הבנוי לאחר השלמת התוכנית יהיה כ־50 אלף מ"ר, מתוכם הדירות יתפסו כ־8,000 מ"ר, והיתר שטחי מסחר ותעסוקה.

לאמפא עוד שלושה בניינים באזור התעסוקה, אך היא לא מקדמת תוכנית להשבחתם ולא תוסיף להם דירות.

התוכניות החדשות שהיא מקדמת הן תוצר של מדיניות חדשה של עיריית הרצליה באזור התעסוקה, המחייבת הקצאת שטח לטובת מגורים בהיקף של כ־20% מזכויות הבנייה הנוספות שהיא מאשרת. המדיניות הזו נולדה כדי לאפשר תוספת משרדים, אך גם כדי להחיות את אזור התעסוקה. תוספת של אלפי דירות תוביל לכך שעסקים, במיוחד מסעדות וברים, יפעלו גם בלילה. 

 בימים אלה העירייה מקדמת בוועדה המחוזית תוכנית מתאר חדשה לאזור התעסוקה, שתעגן את עקרונות התכנון האלה, תקנה להם תוקף, ולאחר אישורה תקנה לעירייה את הסמכות לאשר תוכניות בנייה על בסיסם, בלי שהיזם יצטרך לפנות לוועדה המחוזית תל אביב, כלומר יקוצר הליך האישור.

הבניין בהרצליה. על החלק הדרומי שלו ייבנה עוד מגדל משרדים בן 30 קומות
, שאטרסטוק הבניין בהרצליה. על החלק הדרומי שלו ייבנה עוד מגדל משרדים בן 30 קומות | שאטרסטוק הבניין בהרצליה. על החלק הדרומי שלו ייבנה עוד מגדל משרדים בן 30 קומות
, שאטרסטוק

מימוש תוכנית המתאר הזו יאפשר לבנות באזור התעסוקה עוד 900 אלף מ"ר, מהם כ־3,000 דירות של 50 מ"ר, והיתר למשרדים, מסחר וחדרי מלון מתוך כוונה לפתח תיירות עסקית.

כיום השטח הבנוי של אזור התעסוקה הוא בהיקף של מיליון מ"ר, ועובדים בו 45 אלף אנשים, כך שמימושה המלא של המדיניות החדשה צפוי כמעט להכפיל את מספר העובדים באזור. עם זאת זו תוכנית ארוכת טווח שתמומש בהדרגה על פי שיקולים כלכליים של היזמים ושיקולי העירייה. התוכניות שכבר מצויות כיום על שולחן התכנון, ובהן 1,000 דירות, ימצו את מלאי הדירות שמתכוונת העירייה לאשר בשנים הקרובות.

הדירות קטנות ומיועדות לרווקים ולזוגות שעובדים במשרדים באזור. משום כך העירייה לא תפתח שם תשתיות שנחוצות למשפחות עם ילדים, כגון מוסדות חינוך ופארקים.

העירייה מתכננת להקים באזור גם תחנות עגינה לאופניים להשכרה ולהפעיל קווי אוטובוס שיאפשרו להגיע מתחנות הרכבת הקלה ולהתנייד בתוך אזור התעסוקה. התוכניות הללו עשויות להגדיל את אטרקטיביות האזור למשרדים, באופן שיוכל להתחרות בהיצע של תל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות