אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שברולט חדשה, עוד סינית ופולקסווגן חשמלית  קטנה וזולה: הדגמים שיוצגו בקרוב בישראל שברולט טראקס החדשה | צילום: יצרן

שברולט חדשה, עוד סינית ופולקסווגן חשמלית קטנה וזולה: הדגמים שיוצגו בקרוב בישראל

לפי רישומי משרד התחבורה, בקרוב יגיעו ארצה בין היתר שברולט טראקס החדשה, המסחרית החשמלית פיאט דובלו ופולקסווגן חשמלית

07.04.2023, 10:43 | תומר הדר

רכב כביש-שטח חדש לשברולט, סינית חדשה ומסחרית איטלקית חשמלית: יבואני הרכב נערכים להצגת דגמים חדשים שצפויים לעלות על כבישי הארץ בקרוב, כך עולה מרישומי משרד התחבורה.

הרכב המעניין ביותר עבור הצרכנים בישראל הוא שברולט טראקס החדש, אשר נמצא בתהליכי יבוא לישראל. לפי רישומי מדינת ישראל, מחירו המוצהר של טראקס צפוי לנוע בין 158 ל-161 אלף שקל (אם כי יבואני הרכב לא תמיד נוהגים לדייק במחירים המוצהרים), כלומר טראקס צפוי להיות רכב כביש-שטח יחסית זול בקטגוריה. טראקס החדש הוצג בארה"ב בשנה שעברה, ומשתרע על מעט יותר מארבעה מטרים וחצי. באופן מאוד "לא אמריקאי" טראקס החדש מצויד במנוע טורבו בנפח 1.2 ליטרים המפיק 137 כוחות סוס.


שברולט טראקס החדשה, צילום: יצרן שברולט טראקס החדשה | צילום: יצרן שברולט טראקס החדשה, צילום: יצרן


לצד טראקס מופיעה מכונית סינית חדשה - 5W של WM (וולטמייסטר), שמחירה המוצהר למשרד התחבורה הוא 180 אלף שקל. 5W מצוידת במנוע חשמלי שמפיק 215 כוחות סוס. לפי רישומי מדינת ישראל, גם מכונית 6W ראשונה נמצאת בדרכה לישראל, אך לפי הרישום, תהליך שחרור הרכב על ידי מדינת ישראל טרם הסתיים.


 5W של WM , צילום: יצרן 5W של WM | צילום: יצרן  5W של WM , צילום: יצרן


עוד מכונית מעניינת שמופיעה ברישומים היא גרסתו החשמלית של פיאט דובלו המסחרי - E DOBLO. דובלו המסחרי חולק מכלולים עם רכבים מקבילים של פיג'ו וסיטרואן, שמשתייכים לקבוצת סטלאנטיס. מחירו המוצהר של דובלו החשמלי הוא 150 אלף שקל, אך כאמור יבואני הרכב לעתים נוהגים לציין מחיר לצורך רישום בלבד, כלומר מחיר המסחרית החשמלית של פיאט לצרכן עשוי להיות שונה.


פיאט דובלו. מסחרית חשמלית, צילום: יצרן פיאט דובלו. מסחרית חשמלית | צילום: יצרן פיאט דובלו. מסחרית חשמלית, צילום: יצרן


לצד אלה מופיעה ברישומי מדינת ישראל פולקסווגן חשמלית במחיר של 130 אלף שקל, כמחצית ממחיר דגמי פולקסווגן החשמליים המשווקים כיום בארץ. הסיבה לכך היא שמדובר בפולקסווגן E UP - החשמלית הקטנה של פולקסווגן שמגיעה לישראל לעת עתה רק ביבוא מקביל. E UP מצוידת במנוע חשמלי צנוע שמפיק 83 כוחות סוס, וטווח הנסיעה הרשמי הוא 205 קילומטר.


פולקסווגן חשמלית E UP, צילום: יצרן פולקסווגן חשמלית E UP | צילום: יצרן פולקסווגן חשמלית E UP, צילום: יצרן


תגיות