אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוף מוסדי מאיחוד האמירויות השתתף בהנפקת אג"ח הקוקו של פועלים צילום: אוראל כהן

גוף מוסדי מאיחוד האמירויות השתתף בהנפקת אג"ח הקוקו של פועלים

מנכ"ל פועלים קוטלר סיפר כי בגיוס שהושלם בחמישי נרשמה השתתפות ראשונה של גוף אמירתי בהנפקה מטעם הבנק; קוטלר לא חשף את שם הגוף ואת היקף הרכישה

17.10.2021, 15:30 | גולן חזני

גוף מוסדי מאיחוד האמירויות השתתף בהנפקת אג"ח הקוקו הירוק של בנק הפועלים, ביום חמישי בשבוע שעבר - פועלים גייס מיליארד דולר בהנפקה. דב קוטלר מנכ"ל הבנק לא חשף את שם הגוף ואת היקף הרכישה. 


קראו עוד בכלכליסט:


במהלך מפגש עיתונאים עם המשלחת העיסקית של הבנק ושל מכון היצוא לאבו דאבי ודובאי, אמר המנכ"ל קוטלר כי עד היום השתתפו בגיוסי הבנק גופים זרים מארה"ב ומאירופה - ושעתה, בפעם הראשונה, נרשמה השתתפות גם מצד גוף אמירתי. 

באג"ח מסוג קוקו (בשונה מאיגרות חוב רגילות), ניתן להמיר את האיגרות למניות או לבצע מחיקה של הקרן במצב של חשש ליציבות הבנק. 

גיוס האג"ח האמור הוא של קוקו ירוק. כלומר, אגרת חוב שעומדת בכללים לפיהם הגוף המגייס מתחייב לתת אשראי לפרויקטים ירוקים במשך חמש השנים הקרובות בגובה סכום ההנפקה. הפועלים הוא הגוף הראשון בארץ שמגייס אג"ח ירוק.

מימין: דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים; אדיב ברוך, יו"ר מכון היצוא; מוחמד עלי אל שורפה, יו"ר משרד ההשקעות של אבו דאבי ADIO; תאני  אחמד אל זיודי, שר המסחר של איחוד האמירויות; אמיר חייק, שגריר ישראל באיחוד האמירויות; עבדולה אל מאזורי, יו"ר לשכת המסחר של איחוד האמירויות וראובן קרופיק, יו"ר בנק הפועלים , צילום: סיון פרג מימין: דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים; אדיב ברוך, יו"ר מכון היצוא; מוחמד עלי אל שורפה, יו"ר משרד ההשקעות של אבו דאבי ADIO; תאני אחמד אל זיודי, שר המסחר של איחוד האמירויות; אמיר חייק, שגריר ישראל באיחוד האמירויות; עבדולה אל מאזורי, יו"ר לשכת המסחר של איחוד האמירויות וראובן קרופיק, יו"ר בנק הפועלים | צילום: סיון פרג' מימין: דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים; אדיב ברוך, יו"ר מכון היצוא; מוחמד עלי אל שורפה, יו"ר משרד ההשקעות של אבו דאבי ADIO; תאני  אחמד אל זיודי, שר המסחר של איחוד האמירויות; אמיר חייק, שגריר ישראל באיחוד האמירויות; עבדולה אל מאזורי, יו"ר לשכת המסחר של איחוד האמירויות וראובן קרופיק, יו"ר בנק הפועלים , צילום: סיון פרג


זו שנה שניה שבה משלחת עסקית גדולה מגיעה לאמירויות מאז הסכמי אברהם. בשנה זו הגיעו הסכמי הסחר הימי בין המדינות ל-600 מיליון דולר. לדברי דיב ברוך יו"ר מכון היצוא ההיקף צפוי לגדול למיליארד דולר.

ברוך וקוטלר אמרו עוד כי מזכרי כוונות רבים נחתמו בין חברות ישראליות ומקומיות אולם לא הגיעו לבשלות של הסכם. ״הסבלנות הנדרשת במגעים מול גופים מהאמירויות היא גדולה ולא תמיד היא קיימת״, אמרו השניים. כשאין תהליך רציף של בניית אמון שום דבר לא יקרה״ אמר ברוך.


דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים , צילום: אוראל כהן דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים | צילום: אוראל כהן דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים , צילום: אוראל כהן


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות