אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקפת מזל"טים באבו דאבי: הרוגים בפיצוץ מכלי דלק, אש בנמל התעופה נמל התעופה באבו דאבי | AFP

מתקפת מזל"טים באבו דאבי: הרוגים בפיצוץ מכלי דלק, אש בנמל התעופה

איחוד האמירויות הודיעה ששלושה נהרגו בפיצוץ מכלי דלק באזור תעשייה באבו דאבי, ובנמל התעופה הבינלאומי פרצה שריפה. בזירות נמצאו חלקים של כלי טיס שכנראה שוגרו מתימן ע"י המורדים החות'ים, שמקבלים סיוע מאיראן

17.01.2022, 13:30 | ליעד אוסמו, ynet

איחוד האמירויות דיווחה על שני אירועים חריגים שהיו הבוקר (יום ב') באבו דאבי, במה שמסתמן כמתקפה של המורדים החות'ים מתימן: בהודעת משטרת אבו דאבי נמסר שבאירוע הראשון התפוצצו שלושה מכלי דלק באזור תעשייה, בסמוך למחסנים של חברת הדלק הלאומית ADNOC. לפי סוכנות הידיעות הממלכתית שלושה בני אדם נהרגו בפיצוץ המכלים, ועוד שישה נפצעו.


האירוע השני היה בשטח נמל התעופה הבינלאומי באבו דאבי, שם פרצה שריפה באתר בנייה. צוותים פועלים לכיבוי השריפה, שנראה שהיקפה אינו משמעותי. המשטרה פתחה בחקירת האירועים. 

לפי דיווח סוכנות הידיעות הרשמית של איחוד האמירויות, בשתי הזירות נמצאו חלקים של כלי טיס זעירים. הקואליציה הצבאית בתימן הודיעה שזוהו כמה מזל"טים ממולכדים ששוגרו מנמל התעופה בצנעא. הקואליציה, שאותה מנהיגה סעודיה ושבה חברה גם איחוד האמירויות, מסרה שהיא עוקבת אחר ההסלמה העוינת. זמן קצר אחרי הדיווחים מאיחוד האמירויות אמר דובר המורדים החות'ים בתימן כי בשעות הקרובות תפורסם הודעה חשובה מטעם הארגון בדבר ״פעולה צבאית איכותית״. 

אם אכן מדובר במתקפה חות'ית הרי שמדובר באירוע חריג יחסית, אך לא בדבר שלא התרחש בעבר. המורדים החות'ים, שנתמכים על-ידי איראן, ביצעו בשנים האחרונות כמה מתקפות מתימן נגד שטח איחוד האמירויות, כנקמה על המעורבות שלה במלחמת האזרחים בתימן. 

בשבועות האחרונים גבר קצב התקיפות של הקואליציה נגד מטרות של החות'ים בתימן, וכך גם מתקפות הנגד - בעיקר בשטח סעודיה. במקרים קודמים בהם בוצעו מתקפות חריגות כאלה של החות׳ים נרשמה גם תגובה צבאית הולמת מצד הקואליציה שמנהיגה סעודיה. 

גורם צבאי בתימן מסר כי החות׳ים ביצעו מתקפה באמצעות מזל"טים נגד יעדים צבאיים אסטרטגיים באבו דאבי, בתגובה על ההסלמה של איחוד האמירויות והמשך המצור על ערים בשליטת החות'ים. צנעא בירת תימן נמצאת בשליטת החות׳ים, ונמל התעופה בעיר היה יעד לכמה תקיפות של הסעודים בשבועות האחרונים - בין היתר בטענה שמהנמל מבוצעות מתקפות באמצעים מזל"טים. 


נמל התעופה הבינלאומי באבו דאבי, AFP נמל התעופה הבינלאומי באבו דאבי | AFP נמל התעופה הבינלאומי באבו דאבי, AFP


תגיות