אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט משנה את מועד תשלום המשכורות - והעובדים כועסים אסף שילה, ישראל סאן

אלביט משנה את מועד תשלום המשכורות - והעובדים כועסים

כמחצית מ-13 אלף עובדי החברה יתחילו בינואר לקבל משכורת ב-9 לחודש במקום ב-1, והשאר יצטרפו אליהם בהמשך השנה; אלביט: "השינוי בגלל תוכנת ERP חדשה, נתנו לעובדים זמן להיערך"

09.11.2021, 22:48 | אודי עציון

אלביט דוחה את מועד תשלום המשכורות לאלפים מעובדיה, מה-1 בחודש ל-9 בו, החל מינואר 2022. המהלך מעורר כעס בקרב רבים מהעובדים שהתרגלו לקבל את משכורתם מיד עם תחילת החודש, ולהתנהל בהתאם מבחינה פיננסית.


קראו עוד בכלכליסט:

בינואר יעברו לתשלום השכר ב-9 לחודש כ-7,000 מבין 13 אלף העובדים החברה; העובדים המאוגדים, כמו באלישרא, ועובדי תעש לשעבר שנקלטו עם המסגרות הארגוניות שלהם בחטיבת היבשה באלביט, צפוים לעבור לתשלום המאוחר בהמשך השנה.

באלביט מנמקים את המהלך בתחילת הפעלת תוכנת ניהול פיננסית חדשה לארגון (ERP), כך שלראשונה יפעלו כל החטיבות והחברות הבנות שלה על בסיס אחיד, מה שלדבריה יסייע לה גם לחסוך בעלויות. 

בהתאם למדיניות החדשה, בינואר יקבלו העובדים שני תשלומים לחשבון הבנק: ב-1 לחודש - תשלום כרגיל על העבודה בין ה-23.11 ל-23.12; וב-9 - שכר על העבודה בין ה-24.12 ל-31.12. מפברואר יקבלו העובדים שכר קלנדרי רגיל.

לדברי אלביט, העובדים קיבלו הודעה מוקדמת על המהלך, כדי שיוכלו להזיז את מועדי התשלומים השונים בהתאם למועד החדש של קבלת המשכורת. בחברה גם הציעו לעובדים לקבל עד סוף הרבעון הראשון של 2022 מקדמת שכר ב-1 לחודש על חשבון השכר המלא שישולם להם 8 ימים אחר כך. 

אלביט, שהחלה את דרכה בייצור מערכות אלקטרוניות לשוק הביטחוני, צמחה לאורך בשנים ברכישת יצרנית מוצרי האלקטרו-אופטיקה אל-אופ, יצרנית מוצרי הלוחמה האלקטרונית אלישרא, יצרנית המל"טים חץ הכסף, תעש מערכות וחברות בחו"ל, וכל אחת התנהלה בנפרד בנושאים פיננסיים וברכש. 


מל"ט הרמס 900 של אלביט, צילום: אלביט מערכות מל"ט הרמס 900 של אלביט | צילום: אלביט מערכות מל"ט הרמס 900 של אלביט, צילום: אלביט מערכות


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות