אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פחות מחודש לאחר שחזר מהחלל: האסטרונאוט של בלו אוריג'ין נהרג בהתרסקות מטוס גלן דה וריס בחללית של בלו אוריג'ין | צילום: רויטרס

פחות מחודש לאחר שחזר מהחלל: האסטרונאוט של בלו אוריג'ין נהרג בהתרסקות מטוס

גלן דה וריס בן ה-49, שטס באוקטובר לחלל יחד עם שחקן "מסע בין כוכבים" ויליאם שאטנר, נהרג בהתרסקות מטוס קל באזור מיוער ליד ניו ג'רזי

13.11.2021, 10:11 | חדשות חוץ

אחד האסטרונאוטים החדשים של בלו אוריג'ין, גלן דה וריס בן ה-49, שרד את הטיסה לחלל לצד השחקן ויליאם שאטנר, אך פחות מחודש מאוחר יותר הוא נהרג בהתרסקות מטוס קל, ביום חמישי ליד ניו ג'רזי.

קראו עוד בכלכליסט:


"מחשבותינו ותמיכתנו הולכות למשפחתו של גלן", אמר דובר של דסאו סיסטמס, בה שימש דה וריס כסגן יושב הראש למדעי החיים ושירותי בריאות. "אנחנו משתתפים גם בצערו של צוות MEDIDATA, שגלן נמנה עם מייסדיו. האנרגיה הבלתי נדלית, האמפתיה ורוח החלוציות שלו הותירו חותם על כל מי שהכיר אותו. הוא יחסר לנו, אך חלומותיו – אותם חלק עם אחרים – ממשיכים לחיות: נמשיך לקדם את נושא מדעי החיים ושירותי הבריאות כפי שהוא עשה". 

גלן דה וריס בחללית של בלו אוריג גלן דה וריס בחללית של בלו אוריג'ין | צילום: רויטרס גלן דה וריס בחללית של בלו אוריג

משטרת ניו ג'רזי מסרה שהמטוס התרסק באזור מיוער ביום חמישי אחר הצהריים במחוז המפטון, כ-65 ק"מ מהעיר ניו יורק. לפי נתוני מינהל התעופה האזרחי (FAA), מטוס מסוג ססנה 172 בעל ארבעה מושבים, המשמש לאימון וטיסות חובבים, התרסק בעקבות "נסיבות לא ידועות באזור מיוער". 

הרשות לבטיחות בדרכים אמרה ביום חמישי שהיא חוקרת את ההתרסקות. על פי הרשויות, היה על סיפון המטוס ביחד עם דה וריס גם תומס פישר בן ה-54. על פי ה-FAA, דה וריס היה טייס מוסמך בדירוג כזה שהתיר לו לטוס לתוך עננים ולבצע טיסת מכשירים. דה וריס לא חשף כמה שילם על מקום בטיסת החלל, אך אמר ל-CNN עם חזרתו לקרקע שהמחיר היה שווה את החוויה. "אנחנו הרוסים מהידיעה על מותו של גלן דה וריס. הוא הביא אנרגיה לצוות של בלו אוריג'ין ולחברי טיסתו. תמיד ננצור ונוקיר את התשוקה שלו לתעופה, עבודת הצדקה שלו וההשקעה שלו בעיסוקו", אמר דובר של בלו אוריג'ין. 


דה וריס ביחד עם ויליאם שאטנר, צילום: איי פי דה וריס ביחד עם ויליאם שאטנר | צילום: איי פי דה וריס ביחד עם ויליאם שאטנר, צילום: איי פי

בלו אוריג'ין היא חברת תעופת החלל של ג'ף בזוס. לפני כשבוע בית משפט בארצות הברית פסק כי פיתוח החלליות של נאס"א ימשיך עם מאסק ולא עם בזוס. בית המשפט דחה את הערעור שהגישה בלו אוריג'ין של ג'ף בזוס על בחירת נאס"א בספייס X של אלון מאסק לבניית המערכת לשיגור אסטרונאוטים לירח. הצעת ספייס X היתה זולה משמעותית - 3 מיליארד דולר, לעומת 6 מיליארד דולר של בלו אוריג'ין.

תגיות