אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צחי אבו מכר מחצית מהקרקע באשדוד המיועדת לסניף איקאה ב-192 מיליון שקל איקאה בית שמש. נחתמה העסקה שתאפשר את הקמת איקאה אשדוד, הסניף ה-7 בארץ | עמית שאבי

צחי אבו מכר מחצית מהקרקע באשדוד המיועדת לסניף איקאה ב-192 מיליון שקל

ארי נדל"ן של אבו יחד עם איירון נדל"ן ומושב שדה עוזיה מכרו מחצית ממניות חברת מחזיקי אשדוד המחזיקה בקרקע, לקרן JTLV של אריאל רוטר ועמיר בירם, ולחברה מקבוצת ברונפמן פישר בעלי איקאה; הרוכשים יקבלו הלוואת מוכר של 56.5 מיליון שקל לרכישה; ארי נדל״ן צפויה לרשום רווח לפני מס של 130-140 מיליון שקל

30.11.2022, 14:11 | גולן חזני

עסקת הקרקע להקמת מתחם איקאה באשדוד נחתמה היום כשארי נדל"ן שבשליטת צחי אבו, יחד עם איירון נדל"ן שבשליטת איירון גרופ, בבעלות ניסים ברכה, אודי סעדה ואסי תמיר, ויחד עם מושב שדה עוזיה מכרו מחצית ממניות חברת מחזיקי אשדוד המחזיקה בקרקע, לידי קרן JTLV של אריאל רוטר ועמיר בירם, ולחברה מקבוצת ברונפמן פישר בעלי איקאה, תמורת 192 מיליון שקל.

העסקה המקורית היתה תמורת 226 מיליון שקל וההפרש, ישמש כהחזר הלוואות בעלים שהעניקו המוכרים לחברה. הרוכשים יקבלו הלוואת מוכר של 56.5 מיליון שקל לרכישה.

מחזיקי אשדוד היא בעלת השליטה (72%) בחברה המחזיקה קרקע בשטח כולל של כ־110 דונם, בייעוד מסחר ותעסוקה, סמוך לכניסה הדרומית לאשדוד, ליד תחנת הרכבת בעיר. ביתרת הזכויות במתחם, שעליו זכויות בנייה של כ־180 אלף מ"ר, מחזיק מושב שדה עוזיהו. שווי הקרקע בעסקה עומד על 450 מיליון שקל.

באפריל דיווחה ארי נדל"ן שבשליטת צחי אבו ושהיו"ר שלה הוא מפכ"ל המשטרה לשעבר משה קראדי, על חתימה על מזכר כוונות למכירת מחצית ממניות חברת מחזיקי אשדוד -שבה שותפה ארי נדל"ן עם יחד עם איירון גרופ, בבעלות ניסים ברכה, אודי סעדה ואסי תמיר- לקרן JTLV של רוני בירם ואריאל רוטר, ולקבוצת ברונפמן פישר, זכיינית איקאה בישראל, תמורת 226 מיליון שקל.

העסקה התמהמהה לאור מחלוקות לגבי גובה הארנונה מטעם עיריית אשדוד שנפתרו בסופו של דבר. במזכר הכוונות נקבע כי שטח של 30 דונם מתוך 110 הדונם במתחם ישמש כחנות של רשת הרהיטים איקאה, החנות השביעית בארץ של הרשת, בכפוף לקבלת כל האישורים הנדרשים.

ה-NOI השנתי הצפוי למתחם הבנוי ינוע בין 100-120 מיליון שקל. ארי נדל״ן צפויה לרשום רווח לפני מס של 130-140 מליון שקל, מתוכם 64 מיליון שקל נרשמו בדוחות הרבעון השלישי. העסקה משקפת מחיר של 6 מיליון שקל לדונם.

את קרן JTLV , קבוצת ברונפמן פישר ואיקאה ייצגו עוה"ד אברהם אברמן וליאת סאס ממשרד ש. פרידמן אברמזון ושות'. את אס.אל.אס ייצגו עוה"ד לוי אמיתי ויפית פלסנפלד ממשרד גולדפרב זליגמן ואת איירון נדל"ן ייצגו עוה"ד שלומי כהן ואיתי איצקוביץ' ממשרד גורניצקי ושות'.


תגיות