אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת ניו יורק

דניאל לאון: "קריפטו הוא חדשנות של אמון, סטושי נקמוטו צריך לקבל פרס נובל"

מייסד שותף וסמנכ"ל התפעול של צלזיוס אמר בוועידת Mind The Tech NY 2021 של כלכליסט ובנק לאומי כי "נקמוטו יצר יותר שגשוג כלכלי ממרבית הכלכלנים באקדמיה. הקריפטו יוביל את העולם לעידן של שגשוג חסר תקדים"

17.11.2021, 13:40 | עומר כביר

"ממציא הביטקוין, סטושי נקמוטו, צריך לקבל פרס נובל לכלכלה. הוא יצר יותר שגשוג כלכלי ממרבית הכלכלנים באקדמיה. העתיד יהיה שונה, העולם משתנה מהר, וקריפטו יוביל את העולם לעידן של שגשוג חסר תקדים"; כך אמר דניאל לאון, מייסד שותף וסמנכ"ל התפעול של צלזיוס, בוועידת Mind The Tech NY 2021 של כלכליסט ובנק לאומי. צלזיוס היא אחת מנותנות החסות של הוועידה.

קראו עוד בכלכליסט:

לאון פתח את דבריו בסיפור על תחילת דרכה של החברה: "הסיפור הזה התחיל לפני שנתיים. הוא על כאב, קושי בלתי ייאומן, עייפות בלי הפסקה ובסופו של דבר ניצחון. לפני שנתיים עבדתי במשרד של WeWork, וראיתי חבר שלא ראיתי הרבה זמן יורד במדרגות. הוא אמר לי שחזר בדיוק מעמק הסיליקון, שסגר סיבוב B והחיים טובים. הוא שאל מה אני עושה, ואמרתי שאני בנכסים דיגיטליים ופועל להבאת חופש דיגיטלי להמונים. הוא אמר לי, 'אתה בקריפטו? אני חושב שעשית טעות גדולה, התעשייה הזו לא מועילה למוניטין שלך, תוותר'. אמרתי, 'אתה מדבר כאילו אני מנהל חברת פרונו'. הוא אמר שהוא מעדיף שאני אנהל חברת פורנו מאשר חברת קריפטו.

"אבל אני המשכתי עם החזון שלי", סיפר לאון. "התמדתי, וכיום אנחנו מנהלים 28 מיליארד דולר בנכסי קריפטו. אנחנו מעסיקים 700 אנשים וממשיכים להרחיב את ההיצע שלנו למדינות בכל העולם. ניהול צלזיוס הוא אחד הדברים הקשים ביותר שעשיתי. היו הרבה כישלנות, מלחמה יומיומית עם רגולטורים ואנשי סייבר. אבל התמדתי, כי אני חושב שקריפטו יכול לשנות את העולם".

דניאל לאון, צילום: אוראל כהן דניאל לאון | צילום: אוראל כהן דניאל לאון, צילום: אוראל כהן

לתפיסתו, "קריפטו הוא חדשנות של אמון. עד היום היה צריך מוסד מרכזי שמתווך בין מוכר לקונים - בנקים, חברות אשראי, פייפאל, ממשלה. אבל לשים כל האמון שלנו בארגונים מרכזיים זה רעיון גרוע, כי כוח משחית, וכוח מוחלט משחית באופן מוחלט. 20% מכל הדולרים במחזור הודפסו ב-18 החודשים האחרונים. זה נראה לכם כמו רעיון טוב? קריפטו הופך את הכל על ראשו. אנחנו בוטחים בקוד, לא במתווך. וכתוצאה, אפשר להעביר כמויות אדירות של כסף כמעט מיד תוך ידיעה שהכל יילך כמתוכן. כשמשווים את זה לחשבון בנק ממוצע, שהוא לא יעיל ויקר, מבינים שמשהו צריך להשתנות. קריפטו פשוט עובד. אנחנו כתעשייה יצרנו קרווב ל-100 מיליון מיליונרים, ואנחנו רק מתחילים. אז השאלה היא מה נעשה כדי להביא מאות מיליוני אנשים לקריפטו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות