אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיסקו תפטר 4,000 עובדים בעולם, אבל לא בישראל סיסקו ישראל הר חוצבים ירושלים | צילום: עמית שאבי

סיסקו תפטר 4,000 עובדים בעולם, אבל לא בישראל

החברה חשפה את המידע בין שורות הדו"ח הרבעוני שלה, בו דיווחה על הוצאות של 600 מיליון דולר המיועדות לתשלומי פיצויים לעובדים. מדובר ב-5% מכלל כוח האדם של החברה, שמעסיק 80,000 עובדים. לכלכליסט נודע כי הפיטורים לא יגיעו לישראל

17.11.2022, 12:31 | חדשות חוץ

חברת סיסקו העלתה את תחזית ההכנסות והרווחים שלה לשנה הקרובה על רקע הקלה בשיבושים בשרשראות האספקה ובמקביל הכריזה על הוצאות של 600 מיליון דולר לתשלומי פיצויים ועלויות אחרות הקשורות לתוכנית ארגון מחדש, שצפויה להשפיע על כ-5% מכוח האדם שלה, העומד על 80,000 עובדים - כלומר, 4,000 עובדים.

לפי הודעת החברה, תוכנית הארגון מחדש תחל ברבעון השני של השנה הפיסקאלית 2023. "לא מדובר פה על צמצום כוח האדם ולמעשה יישאר לנו פחות או יותר אותו מספר של עובדים בסוף השנה הפיסקאלית הנוכחית כפי שהיו בתחילתה", נמסר בהודעה שמסרה החברה. עוד הוסיפה החברה כי בכוונתה למקד את המשאבים בחטיבות המערכות הארגוניות והאבטחה.

ההודעה על הארגון מחדש מגיעה בזמן שחברות טכנולוגיה רבות, ביניהן אמזון ומטא, מכריזות על קיצוצים נרחבים בכוח האדם כתגובה להאטה הכלכלית. בסיסקו ציינו כי עלויות הארגון מחדש ישפיעו על התוצאות של הרבעונים הבאים וחלק מהעלויות קשורות לצמצום חלל המשרדים בשל המעבר למודל עבודה היברידי. המנכ"ל צ'אק רובינס אמר בשיחה עם אנליסטים כי השיחות עם העובדים לגבי השינויים יחלו היום (ה'). לכלכיסט נודע כי הפיטורים לא יגיעו למשרדי החברה בישראל.

במקביל, דיווחה סיסקו על תוצאות הרבעון הפיסקאלי הראשון. ההכנסות עקפו את תחזיות האנליסטים ועמדו על 13.63 מיליארד דולר לעומת תחזיות של 13.31 מיליארד דולר. ההקלה בשיבושים בשרשראות האספקה בשילוב עם השקעות האחרונות במחשוב ענן והעלאות מחירים סייעו לחברה לשפר את העסקים ולמשוך לקוחות על אף ההאטה הכלכלית. לא כולל הוצאות חד פעמיות, הרווח למניה עמד על 86 סנט, גבוה ב-2 סנט מהתחזיות.

לפי התחזית המעודכנת, צפוי שיעור צמיחה שנתי של הכנסות של בין 4.5%-6.5% והרווח המותאם יעמוד בין 3.51-3.58 דטלר למניה. התחזית הקודמת ציפתה לצמיהח של בין 4%-6% בהכנסות ורווח של 3.49-3.56 דולר למניה, לא כולל הוצאות חד פעמיות.


תגיות