אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרופ' אמיר ברנע בדרך לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח אמיר ברנע | צילום: אוראל כהן

בלעדי

פרופ' אמיר ברנע בדרך לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח

דירקטוריון מגדל אחזקות אישר את מינויו של ברנע כדירקטור במגדל ביטוח, כשהמטרה היא למנות אותו בשלב הבא כיו"ר החברה; ברנע, הדיקאן המייסד של ביה"ס למנהל עסקים במרכז הבינתחומי, משמש בשנים האחרונות כיועץ כלכלי; מ"מ רשות שוק ההון עמית גל לא צפוי להתנגד למינוי

09.10.2023, 10:26 | גולן חזני

פרופסור אמיר ברנע בדרך לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח. לכלכליסט נודע כי דירקטוריון מגדל אחזקות אישר את מינויו של ברנע כדירקטור במגדל ביטוח כשהמטרה היא למנות אותו בשלב הבא כיו"ר החברה הבת שפועלת בתחום הביטוח.

ברנע (84), הדיקאן המייסד של ביה"ס למינהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה, עמד בראש ועדות ממשלתיות כלכליות שונות בנוגע לשוק ההון וכיהן כדירקטור במספר חברות, כולל בבנק הפועלים. הוא אף כיהן כדירקטור במגדל עצמה, תחת בעלי שליטה קודמים. בתקופת כהונתו כדירקטור בפועלים חלק וביקר את הדירקטוריון ואת הרגולטור על אופן החלפתו של שלמה נחמה בדני דנקנר בהובלת שרי אריסון.

בשנים האחרונות שימש כיועץ כלכלי והוא נמנה עם חוג היועצים של בעל השליטה במגדל שלמה אליהו, בעבר לפחות. מינויו לא צפוי להתנגדות של מ"מ יו"ר רשות שוק ההון עמית גל, לאור הרקורד והמוניטין של ברנע, וככל הידוע השם הובא בפניו.

מגדל גם מוכנה להתחייב כי ברנע יעמוד בראש הדירקטוריון שלוש שנים לפחות, כפי שדרשה רשות שוק ההון. מגדל פועלת בלוח זמנים צפוף לאחר שעתרה נגד הוראת הרשות ןלמנויו דירקטור חיצוני נוסף, מינוי יו"ר חדש לשלוש שנים וניתוק בין מגדל אחזקות למגדל ביטוח החברה הבת. בנוסף דרש מ"מ הממונה את עזיבתו של השופט בדימוס חנן מלצר המשמש יו"ר מגדל אחזקות, את משרדי מגדל בפתח תקוה, ומלצר עזב בסוף אוגוסט.

מגדל פנתה בעתירה לבית המשפט, אחרי ההוראות שקיבלה, בטענה שהממונה חרג מסמכויותיו. בית המשפט המחוזי בירושלים קבע דיון לינואר אבל הורה למגדל למלא את הוראות הממונה בינתיים עד לסוף אוקטובר.

מגדל ניסתה למנות בחודשיים האחרונים את יוסי בן ברוך מנכ"ל מגדל אחזקות כיו"ר מגדל ביטוח אבל הרשות סירבה לאשר זאת בטענה שבן ברוך מקורב לבעל השליטה שלמה אליהו ובנו ישראל אליהו. מזה כשנה מתפקדת מגדל ביטוח ללא יו"ר קבוע לאחר עזיבתו של יפתח רון טל ובתפקיד מכהן כיו"ר זמני כרמי גילון.תגיות