אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"נפרץ קו אדום": נציגי האוצר והשיכון לא טרחו להשתתף בדיון על מפוני הדיור הציבורי בלוק של עמידר | צילום: עמית שעל

"נפרץ קו אדום": נציגי האוצר והשיכון לא טרחו להשתתף בדיון על מפוני הדיור הציבורי

הדיון תוכנן להתקיים בוועדה לפיתוח הנגב והגליל בנושא גורלם של 7,500 המפונים מהדיור הציבורי בעקבות המלחמה; היו"ר מיכאל ביטון זעם על היעדרם של נציגי המשרדים, כמו גם של החברות המשכנות, והפסיק אותו; משרד השיכון: "נבצר מאיתנו להגיע בשל פגישה דחופה"; משרד האוצר: "נציגינו במילואים, ביקשנו התחשבות"

20.11.2023, 09:50 | גיא נרדי

הדיון בוועדה לפיתוח הנגב והגליל, שמיועד להתקיים הבוקר (ב') ולעסוק בגורלם של 7,500 מפוני הדרום והצפון מהדיור הציבורי (עמידר) בעקבות המלחמה, הופסק כעבור דקות אחדות על ידי היו"ר, ח"כ מיכאל ביטון. זאת בשל היעדרם של נציגי משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון והחברות המשכנות. בדיון נכחו רק נציגים של משרדי המשפטים והרווחה. הדיון נעצר להפסקה של מחצית השעה.

ביטון אמר ל"כלכליסט" הבוקר כי "נפרץ פה קו אדום: משרדי המשלה והחברות המשכנות נדרשים לתת תשובות בכנסת מה קורה עם אנשים בדיור הממלכתי. לוקחים להם מדי חודש כסף על שכ"ד, על אף שפינו אותם. בעיה שנייה היא שלא דאגו להם מיגון. לשר השיכון (יצחק גולדקנופף, ג"נ) אין זמן לשיכון. זה ביזיון לכנסת ואני ארדוף אותם. בעיה שלישית היא שיש חטופה, שמבצעים למשפחתה פינוי. הם לא מטפלים באנשים האלה. הם ייתנו מענקים לקבלנים, להייטק ולעשרות אלפי האנשים של הדיור הציבורי אין להם זמן".

חברת הכנסת נעמה לזימי שנכחה אף היא בדיון, אמרה ל"כלכליסט" כי "מתחילת המלחמה ביקשנו ממשרד הבינוי והשיכון לפטור מתשלום שכ"ד את מפוני הערים קריית שמונה, שדרות ואופקים. אלה האוכלוסיות הכי מוחלשות, אבל הם ממשיכים את החלם. במקום להבין שמצבם של המפונים נהיה יותר רע בתקופת המלחמה, המדינה מקשה עליהם. למה לעשות על הגב שלהם קופה?".

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה: "בימים אלה מגובש מתווה עבור זכאי הדיור הציבורי בקו העימות ובישובים שפונו. לצערנו הבוקר נכנסה פגישה דחופה בנושא, בנוכחות גורמים רבים ולכן נבצר מנציגי המשרד והחברות המשכנות להגיע לוועדה המדוברת".

ממשרד האוצר נמסר: "נציג אגף התקציבים העוסק בתחום זה נמצא בשירות מילואים פעיל, כמו גם נציגי אגף תקציבים רבים אחרים. נעשו מספר פניות לוועדה בבקשה להתחשב במצב המורכב, כמו למשל לאפשר מענה בכתב לוועדה, אך הוועדה בחרה לקיים את הדיון בכל זאת ולהכפיש את עובדי משרד האוצר".


תגיות