אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ונסון לבנט: "אנחנו צריכים ללמוד ממבצע חיסון הבוסטר בישראל" AP

ועידת האקלים

ג'ונסון לבנט: "אנחנו צריכים ללמוד ממבצע חיסון הבוסטר בישראל"

ראש ממשלת בריטניה נועד עם ראש הממשלה בוועידת האקלים בגלזגו; השניים דנו בנושאים אזוריים, בדגש על איראן ולבנון. לשרה קארין אלהרר, שלא הצליחה להגיע אתמול לכינוס בשל בעיות נגישות, אמר ג'ונסון: "היה בלבול, אני מאוד מתנצל". בנט ואלהרר נפגשו במהלך היום גם עם ביל גייטס, והחליטו על הקמת קבוצת עבודה משותפת למדינת ישראל ולקרן גייטס

02.11.2021, 16:49 | רוני דורי, גלזגו

ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש היום (ג') עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון בוועידת האקלים של האו"ם שמתקיימת בגלזגו. בפגישה השתתפה גם שרת האנרגיה קארין אלהרר, שאתמול לא הצליחה להגיעה לכינוס בשבל בעיות נגישות.

קראו עוד בכלכליסט:


בבוריס ג בבוריס ג'ונסון ונפתלי בנט בוועידת האקלים, גלזגו | AP בבוריס ג

בהקשר לכך אמר ג'ונסון לאלהרר: "הבנתי שהיה בלבול עם ההתנהלות אתמול. אני מאוד מתנצל על כך". בנט ומקבילו הבריטי דנו בנושאים אזוריים, בדגש על איראן ולבנון, וכן בהזדמנויות אזוריות חדשות בעקבות הסכמי אברהם.

"אנחנו צריכים ללמוד ממבצע חיסון הבוסטר בישראל. מבצע הבוסטר עודנו מתנהל בבריטניה אבל אנחנו ריכים שהוא ירוץ במהירות ישראלית. אנחנו רוצים קצת מהרוח שלכם בבריטניה", אמר ג'ונסון.

בוריס ג בוריס ג'ונסון וקארין אלהרר | AP בוריס ג

לרתום את המגזר העסקי

במהלך היום נפגשו בנט ואלהרר גם עם המיליארדר ביל גייטס. במהלך הפגישה הוחלט על הקמת קבוצת עבודה משותפת למדינת ישראל ולקרן גייטס בנושא החדשנות בתחום שינוי האקלים. בנט וגייטס שוחחו על החשיבות שברתימת המגזר העסקי בכלל, וענף ההייטק בפרט, למאבק העולמי במשבר האקלים. בהקשר זה אמר בנט כי יפעל להסיר חסמים בישראל בתחום זה.

קארין אלהרר ונפתלי בנט בפגישה עם ביל גייטס, צילום: חיים צח, לע"מ קארין אלהרר ונפתלי בנט בפגישה עם ביל גייטס | צילום: חיים צח, לע"מ קארין אלהרר ונפתלי בנט בפגישה עם ביל גייטס, צילום: חיים צח, לע"מ

עוד ציין רה"מ, כי ישראל פועלת לשיתוף פעולה אזורי עם שכנותיה בתחום האנרגיה והמים, ואמר כי "למדינות באזורינו יש הרבה שטח אבל גם מחסור במים. לנו אין שטח, ישראל היא מדינה קטנה מאוד, אבל יש לנו את היכולת לייצר אנרגיה שמייצרת מים".

"עכשיו לראשונה מתחילים לקחת את נושא האקלים בסדר עדיפות", כך מסר גורם מדיני במהלך תדרוך מסכם למשלחת לגלזגו, "האקלים מוגדר כאחד היעדים המרכזיים לטיפול של המועצה לביטחון לאומי, וזה לא דבר שצריך להקל בו ראש. הדרך היא בתחילתה, הצעד שנלקח של אפס פליטות עד 2050 הוא לא מובן מאליו, היתה עליו התלבטות גדולה. יכולנו להודיע על יעד ל-2060, אבל ההחלטה הזו מאותתת שכל ההתנהלות סביב גלזגו היא לנער את המערכת ולאותת לה שזה בעדיפות. המערכת יודעת שזה עניין שהוא בעל חשיבות לאומית מאוד גדולה, והמבחן של הממשלה הוא מעכשיו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות