אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביטוח ישיר מסרבת לבטח מבוגרים בני 70 פלוס שרוצים לטוס לחו"ל אולם נוסעים יוצאים נתב"ג | צילום: רויטרס

ביטוח ישיר מסרבת לבטח מבוגרים בני 70 פלוס שרוצים לטוס לחו"ל

הסירוב נעשה על רקע העלייה החדה בכמות הישראלים היוצאים לחו"ל ומבקשים ביטוח לצד עלייה בכמות הנדבקים המחוסנים. ביטוח ישיר: "אנחנו נמצאים בתהליך בנייה ואישור של תהליך חיתום מול המפקח. לפי הערכה, תוך חודשיים נוכל לבטח גם גילאים מבוגרים"

07.07.2021, 17:55 | אלמוג עזר

חברת ביטוח ישיר מסרבת לשווק פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל לנוסעים שחצו את גיל 70. כך עולה מתלונות צרכנים שהגיעו לכלכליסט. הסירוב של חברת הביטוח לספק פוליסות ביטוח לבני יותר מגיל 70 נעשה על רקע העלייה החדה בכמות הישראלים היוצאים לחו"ל ומבקשים ביטוח לצד עלייה בכמות הנדבקים המחוסנים.

נגיף הקורונה זעזע את ענף ביטוחי הנסיעות לחו"ל, והביא לירידה בהיקף הפרמיות בענף ביטוחי הבריאות, הענף לו משויכים ביטוחי נסיעות לחו"ל. חברות הביטוח בחרו להפסיק לשווק ביטוחי נסיעות לחו"ל מספר שבועות לאחר הגעת הקורונה לישראל וסגירת השמיים. 

עם ריסון התפשטות הנגיף והעלייה בשיעורי המחוסנים, חזרו חברות הביטוח לבטח את כל הנוסעים, ללא הבדלים מהותיים, בסוף השנה שעברה. מאז בכל אתרי החברות הלקוח עובר חיתום רפואי דיגיטלי, כאשר המחיר משתנה על פי גיל והמצב הרפואי. 

נתב"ג. אולם נכנסים, צילום: אי פי איי נתב"ג. אולם נכנסים | צילום: אי פי איי נתב"ג. אולם נכנסים, צילום: אי פי איי

ביטוח ישיר היא אחד השחקנים הקטנים בענף ביטוח הנסיעות לחו"ל. על פי הדו"ח הכספי של החברה לרבעון השני ב-2020, העת בה הפסיקה החברה לשווק פוליסות ביטוח לחו"ל, הפרמיות הנגזרות מפעילות ביטוחי נסיעות מסתכמות במיליונים בודדים. 

הבוקר הודיע משרד הבריאות כי 521 בני אדם אובחנו אתמול כחיוביים לקורונה. זהו היום השני ברציפות שבו אובחנו יותר מ-500 מאומתים, לאחר שאתמול נרשם שיא שלילי במספר המאובחנים מאז חודש מרץ, עם 501 מאומתים ביממה. ההחלטה של ביטוח ישיר עשויה להצביע על כך שחברות הביטוח החלו להתכונן מחדש להתפשטות הנגיף בווריאנט החדש שלו – ווריאנט דלתא. 

מביטוח ישיר נמסר, "אנחנו נמצאים בתהליך בנייה ואישור של תהליך חיתום מול המפקח. התהליך כולל התאמה לתקופה ולגיל המבוטחים, ומוערך כי תוך חודשיים נוכל לבטח גם גילאים מבוגרים".

תגיות