אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הרפורמה בשוק החשמל יוצאת לדרך - דוראל אנרגיה תמכור לנו חשמל מאנרגיה מתחדשת

יוני חנציס, מנהל מחלקת פיתוח עסקי בדוראל (Doral) אנרגיה, מספר על הרפורמה הצפויה במשק החשמל, היתרונות עבור אנרגיה מתחדשת והאתגרים באספקת חשמל רציפה לאורך כל היממה מאנרגיות מתחדשות

04.04.2022, 11:21 | בשיתוף מערכת שורת הרווח

הרפורמה במשק החשמל יוצאת לדרך, אבל המהפכה האמיתית תגיע אלינו דרך חשמל שיגיע דרך אנרגיות מתחדשות. יוני חנציס, מנהל מחלקת פיתוח עסקי בדוראל (Doral) אנרגיה, אומר כי המשמעות מבחינת אנרגיות מתחדשות היא שכל בית פרטי יוכל לצרוך חשמל לא רק מחברת חשמל אלא גם מגופים פרטיים כמו דוראל אנרגיה. רשות החשמל פתחה את מקטע האספקה של רשת החשמל לתחרות, מתוך מטרה לייצר שוק חופשי יותר, סחר חליפין בחשמל - וכתוצאה מכך להוזיל את מחיר החשמל לצרכן.

בהקשר של דוראל, מדובר במהפכה של ממש אשר תאפשר לה למכור את החשמל שהיא מייצרת כבר היום במתקנים הסולאריים לצרכני הקצה. בין היתר, דוראל מייצרת חשמל באופן אגרוולטאי – חשמל המופק מפאנלים סולאריים הממוקמים מעל המטעים והגידולים של ענף החקלאות הישראלי.

על מנת לעמוד באתגר השימוש בחשמל סולארי בערב, חנציס מבהיר כי יהיה אפשר לקנות ולצרוך חשמל ירוק גם בשעות אלו, באמצעות אגירה אנרגיה. הסוללות הגדולות קולטות אנרגיית סולאר במהלך היום ופולטות את החשמל הנוצר ממנה בשעות הערב. האם נראה בעתיד אלפי מגה-ואטים של מתקני אגירה? ומה צפוי להיות החיסכון בעלויות עבור הצרכן? צפו וגלו.

לפרטים נוספים>>
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות