אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקסיקו: נעצר חשוד בשימוש בתוכנה של NSO לריגול אחר עיתונאי צילום: אוראל כהן

כלכליסט-טק

מקסיקו: נעצר חשוד בשימוש בתוכנה של NSO לריגול אחר עיתונאי

כך לפי הודעה שפרסם הערב משרד התובע במדינה; מדובר בעובד בחברה הקשורה ל-31 החוזים הממשלתיים לשימוש ברוגלה של NSO

08.11.2021, 23:21 | עומר כביר

משרד התובע המחוזי של מקסיקו עצר אזרח בשם חואן קרלוס, בחשד שהיה מעורב בשימוש בתוכנת הריגול פגסוס של NSO הישראלית כדי לרגל אחרי עיתונאי – כך לפי הודעה שפרסם הערב (ב') משרד התובע. המעצר קשור, ככל הנראה, לחקירה שנפתחה במדינה בעקבות חשיפת פרויקט פגסוס ע"י אמנסטי ופורבידן סטוריז.

קראו עוד בכלכליסט:צילום: AP צילום: AP צילום: AP

לפי ההודעה, קרלוס נעצר ב-1 בנובמבר בעיר קרטרו שבמרכז מקסיקו, והועבר למעצר במקסיקו סיטי. במקביל, הוגש נגד קרלוס כתב אישום בגין אחריותו לכאורה לשימוש בפגסוס כדי לרגל אחרי עיתונאי במטרה להגביל, לערער ולפגוע בחופש הביטוי שלו.

הודעת התובע לא מפרטת לגבי זהותו של קרלוס, ואולם כלי תקשורת במדינה מדווחים שמדובר בעובד של חברה בשם Proyectos y Diseños. מדובר באחת מהחברות שלדברי מקסיקו היו קשורות ל-31 החוזים הממשלתיים לשימוש ברוגלה של NSO, בשווי כולל של 61 מיליון דולר, שנחתמו תחת שני הממשלים הקודמים בין 2011 ל-2018.

החקירה של התובע הכללי נפתחה בעקבות חשיפת פרויקט פגסוס, שלפיה מבין 50 אלף מספרי הטלפון ברשימת המטרות האפשריות של לקוחות NSO כ-15 אלף היוו במקסיקו. מדובר במעצר הראשון שהניבה החקירה.

מדובר בעוד בשורה רעה לחברה הישראלית לאחר יום רע במיוחד: בארה"ב נדחה ערעורה למחוק על הסף תביעה של מטא נגדה בגין פריצה לשירותי ווטסאפ; ולפי פרסום אחר בארה"ב, טלפונים של שישה פעילים פלסטינים נפרצו על ידי פגסוס, בניגוד לטענות החברה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות