אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף לעוקץ התיירים? מוניות Gett זכתה במכרז להסעת נוסעים מנתב"ג מונית של Gett | צילום: אוראל כהן

סוף לעוקץ התיירים? מוניות Gett זכתה במכרז להסעת נוסעים מנתב"ג

רשות שדות התעופה הודיעה כי בחרה בחברה להפעלת שירות המוניות מהנמל לכל רחבי הארץ, וזאת למשך ארבע שנים עם אופציה להכפלת תקופת ההתקשרות; Gett תשלם לה 6.15 שקל לנסיעה; מדובר במכרז הראשון שמתקיים בנתב"ג מאז 2017, אז נכשל המכרז הקודם באופן שהוביל למצב בו המקום פתוח לכלל נהגי המוניות

01.09.2023, 18:27 | יובל אזולאי

הסוף לעוקץ התיירים בנמל התעופה בן גוריון? רשות שדות התעופה (רש"ת) הודיעה היום (ו') כי בתום הליך מכרזי שניהלה, בחרה בחברת ג'י.טי טקסי סרוויס ישראל שפועלת תחת שם המותג Gett להפעלת שירות המוניות מנמל התעופה לכל רחבי הארץ.

מדובר בהתקשרות לתקופה של ארבע שנים ורש"ת תוכל להאריך אותה בארבע שנים נוספות. במסגרת התקשרות זו Gett תשלם על כל נסיעה לרש"ת 6.15 שקל.

הזכיין הקודם שהפעיל בצורה סדורה את שירותי המוניות בנתב"ג הוא מוניות הדר. המכרז שבו זכתה Gett הוא הראשון שמתקיים בנתב"ג מאז 2017 וזאת לאחר שמכרז זה הסתבך ונכשל ולמעשה הוביל למצב שבו שטח שדה התעופה פתוח לכלל נהגי המוניות. גם המכרז הנוכחי התאפיין בביקורת מצד חברות שמפעילות שירותי הסעות, ושהתרעמו על תנאיו וזאת באופן שמטיל ספק בכדאיותה הכלכלית הזכיינות.

לפי נתוני רש"ת, ב-2022 נרשמו כ-1.3 מיליון נסיעות מנתב"ג, וב-2019, שהיתה שנת השיא האחרונה בפעילות טרום פרוץ מגפת הקורונה, היקף פעילות המוניות בנתב"ג עמד על כ-1.7 מיליון נסיעות. ברש"ת אומרים כי עם הבחירה ב-Gett המשתמשים בשירות התחבורה באמצעות מוניות יקבלו שירות בזמינות גבוהה ותחת פיקוח.

יוזכר כי במהלך השנים האחרונות, ובהיעדר זכיין שהפעיל שירותים אלה בצורה סדורה, אירעו מקרים רבים שבהם נהגי מוניות "עקצו" נוסעים תמימים, רובם תיירים שביקשו להגיע משדה התעופה למחוז חפצם וזאת תוך הפקעת מחירי הנסיעה. במצב החדש לנוסעים תהיה כתובת מסודרת לתלונות והדבר אמור למנוע מעשי עוקץ מצד נהגים.

ברש"ת אמרו היום כי מתוקף תנאי המכרז יהיה על Gett לספק למשתמשים בשירותיה פתרון טכנולוגי הכולל את רישום המוניות, ניהול התורים, שילוח המוניות והקפדה על זמינות טובה שלהן בהתאם לביקוש, וזאת בייחוד בתקופות של עומס.

מוניות אלה יופעלו מטרמינל 3 ועל כל נסיעה רש"ת תקבל כאמור מהזכיינית 6.15 שקל. בנוסף, Gett תידרש לנהל מאגר נתונים ממוחשב, מפורט, מעודכן ומדויק על כל פעילות שבה מוניות יבצעו נסיעות מיוחדות מנתב"ג למקומות שונים ברחבי הארץ.

מדובר באחד המכרזים המסחריים הראשונים שרש"ת מקיימת לאחר משבר הקורונה שהוביל לסגירת השמיים בישראל, כמו ברוב מדינות העולם. זאת, הפעילות בתחום התעופה ובכלל זה של נתב"ג חוזרת השנה לרמות השיא שלה.


תגיות