אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ול תשלם 1.7 מיליארד דולר ליישוב מעל 5,000 תביעות סיגריות אלקטרוניות של ג'ול | צילום: AP

ג'ול תשלם 1.7 מיליארד דולר ליישוב מעל 5,000 תביעות

לפי "הוול סטריט ג'ורנל", התביעות האשימו ברובן את יצרנית הסיגריות האלקטרוניות בשיווק המוצרים הממכרים שלה לילדים ולבני נוער

10.12.2022, 08:25 | חדשות חוץ

יצרנית הסיגריות האלקטרוניות ג'ול לאבס תשלם 1.7 מיליארד דולר כדי ליישב מעל 5,000 תביעות שהוגשו נגדה, כך לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" המתבסס על אנשים המעורים בנושא.

התביעות האשימו ברובן את החברה בשיווק המוצרים הממכרים שלה בעיקר לילדים ולבני נוער. בג'ול טענו בתגובה כי כלל לא כיוונו את מאמצי השיווק דווקא לצעירים, וכי הם פועלים להשבת אמון הציבור בחברה.

ההסדר שנחתם מוקדם יותר השבוע מיישב את מרבית התביעות שהובילו את החברה לסף פשיטת רגל. בג'ול עובדים כעת ליישב תביעות נוספות שהגישו נגדה כמה תובעים כלליים. לאחר יישוב התביעות תוכל החברה לפעול למכירה או להשגת השקעה אסטרטגית, כך לדברי המקורבים.

ביוני הורה מינהל המזון והתרופות בארצות הברית (FDA) לג'ול להפסיק את המכירות במדינות בטענה שהחברה לא הגישה מספיק ראיות לכך שהסיגריות האלקטרוניות בטוחות. אולם ג'ול ערערה על ההחלטה וב-FDA הקפיאו את היישום.

בעקבות המהלך נרשמה ירידה במכירות החברה. בג'ול החלו להתכונן להגשת בקשה להגנה מפני פשיטת רגל (צ'אפטר 11), אך בנובמבר השיגה החברה מימון מחלק מהמשקיעים המוקדמים שעזר לדחות את פשיטת הרגל.


תגיות