אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Run:AI שפיתחה מערכת הפעלה ל-AI גייסה 75 מיליון דולר

חברת Run:AI שפיתחה מערכת הפעלה ל-AI גייסה 75 מיליון דולר

את הגיוס לחברה שהקימו בשנת 2018 עמרי גלר וד"ר רונן דר הובילו אינסייט וטייגר גלובל. עד כה גייסה החברה, ששווייה מתקרב ליוניקורן, 118 מיליון דולר. "אנחנו במקום שבו אנחנו מובילים את התחום שלנו ברמה הגלובלית"

15.03.2022, 15:00 | מאיר אורבך

חברת Run:AI שמפתחת תוכנה לניהול משאבי מחשוב של בינה מלאכותית גייסה 75 מיליון דולר בסבב C, בהובלה משותפת של Tiger Global ו-Insight Partners, כשהאחרונה הובילה את סבב הגיוס הקודם. משקיעים נוספים שהצטרפו לסבב החדש הם TLV Partners ו-S Capital VC. הגיוס החדש מביא את סך ההשקעה בחברה מהקמתה ל-118 מיליון דולר. עמרי גלר, מנכ״ל החברה, אמר ל"כלכליסט" שהחברה עדיין לא יוניקורן, אבל שווייה עלה בצורה משמעותית בגיוס הנוכחי וכל הכסף נכנס לקופת החברה.

החברה הוקמה בשנת 2018 על ידי גלר, שעבד בעברו ביחידה טכנולוגית במשרד ראש הממשלה, וד״ר רונן דר, סמנכ"ל טכנולוגיה, חוקר לשעבר באוניברסיטת תל אביב ומהנדס אלגוריתמים באנוביט ובאפל.

קראו עוד בכלכליסט:

פריצות הדרך בשנים האחרונות בעולמות ה-AI מבוססות על אתגרים טכנולוגיים הולכים וגדלים, הקשורים בשימוש בכוח מחשוב שלא נראה כמותו בעבר, המשמש לעיבוד מערכי נתונים ענקיים. כחלק מהצורך בכוח מחשוב מסיבי לבנייה של יישומים מבוססי AI, אנבידיה וחברות אחרות מספקות משאבי חישוב ייעודיים עבור יישומי AI המאפשרים פיתוח והרצה של מודלי AI.

ואולם, שכבת הניהול של משאבי מחשוב, המוכרת היטב מעולם המחשוב המסורתי, חסרה עבור מעבדי AI - מה שמביא לחוסר יעילות בניצול המחשוב היקר, להגבלה של מאמצי הפיתוח של צוותי המחקר ולהאטה ביכולת הארגונים להביא פתרונות AI לשוק.

Run:AI בנתה מערכת הפעלה עבור מעבדי הבינה המלאכותית החדשים, המבוססת על טכנולוגיות וירטואליזציה מתקדמות. פלטפורמת Atlas של החברה מאגדת את כל משאבי המחשוב של הארגון ומקצה באופן דינמי ואוטומטי משאבים לכל המשימות הרצות במקביל, בהתאם לצורך ולתעדופים הארגוניים. הפלטפורמה פועלת בשרתי החברה ובענן ומלווה את הארגון בכל השלבים, ממחקר ופיתוח אפליקציות בינה מלאכותית ועד להפעלתן בסביבות פרודקשן.

עם הלקוחות של Run:AI נמנים חברות ענק מ-Fortune 500 וכן סטארט-אפים שעושים שימוש בבינה מלאכותית במגוון תחומים כמו פיננסים, רכב, בריאות, ומוסדות אקדמיים מובילים. כספי ההשקעה ישמשו להרחבת מרכז הפיתוח בתל אביב ולקליטת מפתחים, מהנדסים, מומחי בינה מלאכותית, מנהלי מוצר ואנשי שיווק.

מימין: רונן דר ועמרי גלר, מייסדי Run:AI,  מימין: רונן דר ועמרי גלר, מייסדי Run:AI מימין: רונן דר ועמרי גלר, מייסדי Run:AI,

"אנחנו מערכת ההפעלה של הבינה המלאכותית", אומר גלר. "בינה מלאכותית קיימת כבר הרבה שנים. מה שהשתנה בשנים האחרונות זה כוח המחשוב הזמין שאפשר לטכנולוגיה לקום לתחייה. יש לנו תמיכה בכוח המחשוב שמיועד לזה ויש הרבה אפליקציות של בינה מלאכותית שארגונים מפתחים, וכמו בכל מהפכה של חומרה, גם כאן נדרשת שכבת תוכנה שתדע לנצל אותה בצורה מיטבית ותריץ את האפליקציות בצורה הכי טובה, כמו שווינדווז מאפשרת לך להוריד תוכנה למחשב. עבור מחשבי בינה מלאכותית נדרשת תוכנה שתדע להריץ את האפליקציות של הבינה המלאכותית. מדובר על חיבור של הרבה מחשבים למחשב אחד גדול ואנחנו מערכת ההפעלה שלו".

בנוגע להשקעה האחרונה בחברה, אומר גלר: "אנחנו במקום שבו אנחנו מובילים את התחום שלנו ברמה הגלובלית והיה חשוב לנו לבסס את עצמנו כחברה גדולה שבונה את מערכת ההפעלה של עולם המחשוב של הבינה המלאכותית. מאז הקורונה חווינו צמיחה משמעותית. ב-2021 גדלנו במכירות פי תשעה בשנה אחת. ההכנסות שלנו חוזרות וכל החוזים שלנו הם לכמה שנים. העולם שלנו מאוד חדש ואנחנו רק בתחילתו. חלק גדול מהגיוס הזה ילך לפיתוח הטכנולוגיה ומאמצי שיווק, וחשוב לנו שיכירו אותנו בכל העולם. אנחנו 75 עובדים ובסוף 2022 אני משער שנכפיל את עצמנו. מאז ומעולם בבניית החברה לא פיזרנו כסף. גם הגדילה שלנו נכונה ברמה העסקית".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות