אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות למחזיקי האג"ח של אול-יר: לא נבטל את ההסדר עם יואל גולדמן מלון וויליאם וייל ברוקלין, נכס של אול-יר | צילום: Flickr/Inhabitat

הפרקליטות למחזיקי האג"ח של אול-יר: לא נבטל את ההסדר עם יואל גולדמן

נאמני האג"ח של חברת הנדל"ן, שגייסה 2.4 מיליארד שקל וקרסה, דרשו מהפרקליטות לבטל הסדר להפסקת הליכים פליליים עם בעל השליטה והיו"ר לשעבר בטענה שהתחייבותו להשיב 10 מיליון דולר למשקיעים היא "הצגה אחת גדולה". הפרקליטות: "הצהרת גולדמן אינה עולה כדי מצג שווא או מרמה"

04.10.2023, 19:35 | תומר גנון

הפרקליטות לא תבטל את ההסדר להפסקת ההליכים עם יואל גולדמן, בעל השליטה והיו"ר לשעבר של חברת הנדל"ן המניב אול-יר שקרסה לאחר שגייסה 2.4 מיליארד שקל בבורסה של ת"א. במסגרת ההסדר, גולדמן הודה בהטעיית משקיעים.

החלטת הפרקליטות בעניינו של גולדמן עולה ממכתב תשובה ששלחה היום (ד') מנהלת מחלקת ני"ע בפרקליטות עו"ד יהודית תירוש-גרוס לנאמני האג"ח בחברה שביקשו לבטל את ההסדר עם גולדמן. הנאמנים טענו כי אמירתו של גולדמן לפרקליטות שנכללה בהסדר, לפיה אם יבשילו התנאים הוא יפצה את מחזיקי האג"ח ב-10 מיליון דולר, היא בגדר "הצגה אחת גדולה".

תירוש-גרוס כותבת בעניין זה לנאמנים, עורכי הדין עופר צור, אמנון ביס ואמיר פלמר, כי "מהמסמכים שהוגשו לנו לפני עריכת ההסדר ואחריו, עולה כי הצהרתו של גולדמן אינה עולה כדי מצג שווא ומרמה, המצדיקים או מאפשרים את ביטול ההסדר כעת בהתאם להוראות החוק".

היא מוסיפה כי: "אף שהצהרתו של גולדמן כי הוא נכון לפצות את המשקיעים הייתה בין השיקולים שנשקלו לזכות עריכת ההסדר המותנה, הרי אין מדובר בתנאי להסדר". לדברי תירוש-גרוס: "ברור היה שמדובר בהצהרה המותנית בסיומו של מו"מ בין הצדדים שלמדינה אין שליטה עליו".

בהסדר של הפרקליטות עם גולדמן, אזרח אמריקאי, הוא הודה בחודש אוגוסט האחרון בביצוע עבירות דיווח לפי חוק ני"ע כדי להטעות משקיע סביר, התחייב לשלם קנס של 9 מיליון שקל, לא לגייס כספים בשוק ההון למשך חמש שנים, ולא לכהן כנושא משרה בחברה ציבורית במשך שנה.

"סמכות העמדה לדין מסורה לשיקול דעתה של הפרקליטות ושיקול דעתה הוא מקצועי ורחב", כתבה תירוש-גרוס לעניין השיקולים לעריכת ההסדר. "יצוין, על קצה המזלג, כי לאחר בדיקת כל חומר החקירה שנאסף אשר ביסס חשדות בדבר עבירות דיווח, הוחלט בין היתר לאור קשיים ראייתיים בשים לב לאזרחותו ותושבותו הזרה של החשוד וסיכויי ההסגרה הנמוכים, כי מקרה זה מתאים לעריכת הסדר".

תגיות