אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום מכונית חשמלית: אפל רוצה להיכנס לתחום הרובוטיקה האישית אפל מחפשת מקורות הכנסה חדשים ורוצה להמציא מוצרים חכמים לבית | צילום: Dall-E

במקום מכונית חשמלית: אפל רוצה להיכנס לתחום הרובוטיקה האישית

לפי דיווח בבלומברג, מהנדסים באפל עובדים על פיתוח רובוט נייד שיעקוב אחרי המשתמשים בבתים שלהם, ועל רובוט שיכול לחקות באופן מדוייק את תנועות הראש של המשתמשים. עם זאת, לא ברור האם המוצרים יושקו בעתיד

04.04.2024, 10:25 | חדשות חוץ

לאחר נטישת התוכניות לפיתוח מכונית חשמלית באפל מצאו כיוון חדש להתעסק בו. לפי דיווח בבלומברג, צוותים בחברה חוקרים את האפשרות להיכנס לתחום הרובוטיקה האישית, זאת בהתבסס על ההערכה כי יש לו את הפוטנציאל להפוך ל"דבר הגדול הבא" שהיא תשיק.

לדברי אנשים המעורים בנושא שביקשו להישאר בעילום שם, מהנדסים באפל עובדים על פיתוח רובוט נייד שיוכל לעקוב אחר המשתמשים בבתים שלהם. עוד הוסיפו כי ענקית הטכנולוגיה מפתחת גם מכשיר ביתי מתקדם שאפשר להתקין על שולחנות ובאמצעות ברובוטיקה יכול לחקות באופן מדוייק את תנועות הראש של המשתמשים.

עם זאת, הם הדגישו כי היוזמה נמצאת בשלבים ראשוניים בלבד וכלל לא בטוח אם המוצרים יושקו בסופו של דבר. לראיה, מוצרי רובוטיקה מצורפים ומוסרים מרשימת המוצרים העתידיים של החברה כבר שנים. כך, חילוקי דעות בקרב המנהלים הבכירים ובעיות טכניות מונעים את ההתקדמות בפיתוח המכשיר הביתי המתקדם.

המאמצים הללו הם חלק מהניסיונות של אפל למצוא מקורות הכנסה חדשים, זאת לאחר שבפברואר ביטלו את פרויקט המכונית החשמלית. עוד קודם לכן הגדירו בחברה כי שלושת תחומי ההתמקדות העתידיים שלה הם: רכב, מוצרים לבית ומציאות מעורבת. הרכב כאמור ננטש, ובאפל אמנם השיקו משקפי מציאות מעורבת, אך ההערכה היא כי המוצר יהפוך לרווחי רק בעוד מספר שנים, כך שבחברה מקווים שמוצרים חכמים לבית יוכיחו את עצמם. ההתמקדות הזו במוצרים הללו מגיעה לאחר שכבר שנים מנסים באפל למצוא את המוצר הגדול הבא שיוריד את התלות ממכירות האייפון, שייצגו בשנה שעברה 53% מההכנסות בגובה 383.3 מיליארד דולר.

ההערכה היא כי ההתמקדות ברובוטיקה לבית יכולה להעניק לאפל דריסת רגל בסקטור המוצרים החכמים לבית. החברה גם ממשיכה להתעסק בבינה מלאכותית, ולפי הדיווח חוקרים בחברה נמצאים בשלבים ראשוניים של פיתוח אלגוריתם שיעזור לנווט בחללים צפופים בבתים.

לפי הדיווח בבלומברג אפל בנו בסמוך למטה בקופרטינו מתקן סודי שמזכיר את הפנים של בית טיפוסי, ובו הם בוחנים מכשירים עתידיים ורעיונות אחרים לבית. כמו כן, העבודה עצמה על הרובוטים מתבצעת בתוך חטיבת הנדסת החומרה והבינה המלאכותית של אפל וכן בקרב צוותי לימוד המכונה.

אם הפיתוחים הללו יתקדמו, אפל תהפוך לחברה הראשונה בקרב ענקיות הטכנולוגיה שמפתחת רובוט ביתי. אמזון אמנם השיקה ב-2021 מודל בשם אסטרו שעולה 1,600 דולר, אך הוא נותר מוצר נישתי בלבד. חברות נוספות גם הציגו רעיונות לרובוטים שיכולים לחקות את התנועות של אנשים. בינתיים הרובוט הביתי הפופולרי ביותר הוא עדיין שואב האבק רומבה, שהושק כבר לפני למעלה משני עשורים. אמזון אמנם התכוונה ב-2022 לרכוש את החברה המייצרת, איירובוט, אך נתקלה בהתנגדות הרגולטורים להגבלים עסקיים, ונטשה את העסקה.


תגיות