אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשל ביידן: יבוטלו חובות של 74 אלף סטודנטים לשעבר הפגנה לביטול חובות סטודנטים | צילום: גטי

ממשל ביידן: יבוטלו חובות של 74 אלף סטודנטים לשעבר

מדובר בסכום של 4.9 מיליארד דולר, ובלווים שמחזירים את חובם על הלוואות למימון הלימודים במשך 20 שנה לפחות או משמשים 10 שנים לפחות כמשרתי ציבור בממשלה או בגופים ללא מטרות רווח; זהו שלב נוסף בסדרת יוזמות של הנשיא להקלה על הלווים

19.01.2024, 13:20 | חדשות חוץ

ממשל ביידן הודיע היום (ו') על ביטול החוב לכ-74 אלף סטודנטים לשעבר שלוו כספים כדי לממן את לימודיהם, וזאת בסך של 4.9 מיליארד דולר. הלווים בהם מדובר הם כאלה שמחזירים את חובם במשך לפחות 20 שנה, או שמשמשים לפחות 10 שנים כמשרתי ציבור העובדים עבור הממשלה או גופים ללא מטרות רווח, ושילמו את חובותיהם במהלך התקופה הזאת.

"מהיום בו נכנסתי לתפקיד נשבעתי לשפר את מערכת ההלוואות לסטודנטים כדי שההשכלה הגבוהה תביא לאמריקאים הזדמנויות ושגשוג, ולא נטל כבד מנשוא", כך אמר הנשיא ג'ו ביידן, "לא אהסס להשתמש בכל כלי העומד לרשותנו כדי להעניק לנוטלי ההלוואות את ההקלות הדרושות כדי להגשים את חלומותיהם".

ההודעה מהיום היא חלק מסדרת יוזמות נרחבת של הנשיא ביידן שמיועדת להקל את דרכם של הלווים לפירעון חובם, תחת תוכניות הפטור הקיימות. עד כה אישר הממשל ביטול חוב בסך של 136.6 מיליארד דולר עבור יותר מ-3.7 מיליון חייבים.

קרוב ל-44 אלף חייבים שכלולים בהצהרה מהיום יקבלו הקלות באמצעות תוכנית ביטול ההלוואות של הממשל, זאת לאחר שבמשך שנים נאבקו תחת עול טכני ובירוקרטי כדי לקבל גישה להקלות תחת התוכנית. ב-2021 נקט ממשל ביידן צעדים שמטרתם הסרת חלק מהמכשולים האלה.

יתר 29.7 אלף החייבים שכלולים בתוכנית עליה הוכרז היום שילמו את חובם במשך לפחות 20 השנים האחרונות. מערך יוזמות של תשלום חוזר מבוסס הכנסה מאפשר ללווים לשלם את חובם כאחוז מהכנסתם, ומקבלים פטור מהשאר אחרי לפחות שני עשורים של החזרי חובות. למרות ההבטחות לביטול החובות, בתקופה שעד המגפה המשיכו חייבים ששילמו את חובם במשך 20 לפחות להחזיר את הלוואותיהם.

התוכנית עליה הוכרז היום הינה נפרדת מתוכנית SAVE של מערכת החינוך האמריקאית, עליה הוכרז בשנה שעברה, לפיה בעלי חוב של 12 אלף דולר או פחות אשר עמדו בתשלומיהם יקבלו פטור מהיתרה אחרי 10 שנות תשלום. תוכנית זאת היתה אמורה לצאת לדרך ביולי, אך בשבוע שעבר הכריז ממשל ביידן שהיא תיכנס לתוקף בפברואר הקרוב.


תגיות