אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט דחה את העתירה נגד רכישת מתקן ההתפלה באשדוד על ידי ג'נריישן קפיטל ושפיר מתקן התפלה אשדוד | צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

בית המשפט דחה את העתירה נגד רכישת מתקן ההתפלה באשדוד על ידי ג'נריישן קפיטל ושפיר

השתיים זכו במכרז לאחר שהציעו תמורת המתקן 909 מיליון שקל. לאחר הזכייה, הופחת הסכום לדרישתן ל-870 מיליון שקל. בעתירה שהגישה המתחרה IDE היא טענה כי "ההצעה הפנטסטית היתה תכסיסנית" ונועדה רק לשם זכייה במכרז מתוך הנחה שלאחר מכן יופחת הסכום. השופט קובי ורדי, שדחה כבר שתי עתירות דומות שהוגשו על ידי IDE, דחה גם הפעם את העתירה בשל שיהוי

02.10.2022, 15:34 | גולן חזני

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את העתירה שהגישה חברת IDE (הנדסת התפלה) לפסילת מכרז מכירת מתקן ההתפלה באשדוד לקבוצת ג'נריישן שפיר.

במסגרת ההליך, IDE שמנוהלת בידי אבשלום פלבר ניסתה לעתור בפעם השלישית עתור נגד רכישת המתקן בידי המתחרה שלה במכרז. IDE הציעה במכרז 400 מיליון שקל עבור המתקן ואילו הקבוצה של שפיר וג'נריישן קפיטל הציעה 909 מיליון שקל. בסופו של דבר, אחרי זכייתה במכרז דרשה הקבוצה - וקיבלה - הנחה כך שסכום הרכישה הסתכם ב-870 מיליון שקל.

השופט קובי ורדי ציין כי התיזה של הנדסת התפלה לכל אורך הדרך היתה כי "קיים חשש שהצעתן הפנטסטית של הזוכות מבחינה כספית הייתה תכסיסנית ונועדה 'להכניס רגל' ולזכות במכרז ואז לשנות את תנאיו". הוא קבע כי יש לדחות את העתירה עקב שיהוי כבד ו"מעשה עשוי" והדגיש כי "במקרה זה השיהוי הכבד והמעשה העשוי מתכתבים ומתממשקים זה עם זה". ורדי חייב כל צד במשפט בהוצאות של 100 אלף שקל.

IDE יוצגה ע"י משרד גורניצקי, מקורות ע"י משרד קפלן אלון גור, ושפיר וג'נריישן על ידי משרד שיבלת.


תגיות