אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיליארדר הקריפטו סם בנקמן-פרייד מסייע לחברת ההלוואות BlockFi: "יש לנו אחריות" סם בנקמן-פרייד | בלומברג

מיליארדר הקריפטו סם בנקמן-פרייד מסייע לחברת ההלוואות BlockFi: "יש לנו אחריות"

בורסת הקריפטו FTX, תחת ניהולו של בנקמן-פרייד, מעניקה לבלוקפיי מסגרת אשראי של 250 מיליון דולר - סכום שיאפשר לה לפעול מבלי להגביל חשבונות; בשבוע שעבר המתחרה של בלוקפיי צלזיוס חסמה את האפשרות לבצע העברות בחשבונות, בנימוק של "תנאי שוק הקיצוניים"; בנקמן-פרייד: "אני רוצה לסייע לאקוסיסטם לצמוח ולשגשג"

22.06.2022, 08:32 | חדשות חוץ

"ערבות הדדית" בקריפטו: שחקן המטבעות הדיגיטליים מהגדולים בסקטור מסייע לחברה הקטנה, בתקופה של סיכונים גדלים והולכים. בורסת הקריפטו FTX העניקה לחברת הלוואות המטבעות BlockFi מסגרת אשראי של 250 מיליון דולר, סכום שיחזק את המאזן שלה ויאפשר לה להמשיך לפעול כרגיל – ללא מגבלה על חשבונות.

רק בשבוע שעבר הודיעה צלזיוס, המתחרה של BlockFi, כי היא חוסמת אפשרות לביצוע כל תנועה בחשבונות המשתמשים, לתקופה לא ידועה, "בשל תנאי השוק הקיצוניים" – ומייד לאחר מכן יצאה הודעה דומה מחברת הלוואות הקריפטו Bacel Finance.

ההודעות הללו יצאו בעקבות הנפילה החופשית במחירי המטבעות בשבועות האחרונים. בלוקפיי הודיעה בתגובה כי לא תבצע מהלך דומה ושניתן להמשיך לבצע העברות, וכן שהיא תעמוד בביקושים החזקים לווים מוסדיים.

בסוף השבוע אמר מנכ"ל ומייסד FTX סם בנקמן-פרייד (Sam Bankman-Fried) בראיון ל-NPR: "אני מרגיש שיש לנו אחראיות לשקול ברצינות להיכנס לעניין, גם אם זה יהיה בהפסד, כדי לבלום את ההתפשטות. אף שלא אנחנו גרמנו למצב הזה, ולא מעורבים בו – אני חושב שזה בריא לאקוסיסטם ואני רוצה לעשות מה שאני יכול כדי לסייע לה לצמוח ולשגשג".

אתמול בערב, לאחר ההודעה על האשראי לבלוקפיי, אמר בנקמן-פרייד: "הצוות של בלוקפיי תמיד הציג העדפה חזקה לניהול סיכונים זהיר ותגובות מהירות. הגנה על נכסי המשתמשים היא בראש סדר העדיפויות בצוות שלהם וזה מאפשר לה להתנהל מעמדה של עוצמה".

תגיות