אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת תיאום המחירים: מנכ"ל ויקטורי אייל רביד נחקר שוב ברשות התחרות אייל רביד בעל השליטה ומנכ"ל ויקטורי | צילום: אבי רוקח, תומי הרפז

פרסום ראשון

פרשת תיאום המחירים: מנכ"ל ויקטורי אייל רביד נחקר שוב ברשות התחרות

יחד עם הבעלים ומנכ"ל רשת ויקטורי, נחקרים במשרדי הרשות באור יהודה שני קמעונאים נוספים. זוהי הסתעפות שלישית של החקירה בשוק המזון, שהחלה בנובמבר 2021 בעקבות התבטאויות של ספקים וקמעונאים על כך שאין להם ברירה אלא לעלות מחירים

20.12.2023, 12:22 | תומר גנון

הבעלים ומנכ"ל רשת ויקטורי, אייל רביד, ושני קמעונאים נוספים, נחקרים היום (ד') במשרדי רשות התחרות באור יהודה, בעקבות הסתעפות נוספת בחקירת פרשת תיאום המחירים בשוק המזון.

מדובר בחקירה נוספת של רביד, שנחקר ברשות לפני כחצי שנה לאור הסתעפות אחרת בחקירה. החשדות נגד רביד התעוררו אז בין היתר לאחר שתיק החקירה – שכולל חשד לתיאומים בין ספקים וקמעונאים – עבר לבחינת המחלקה המשפטית ברשות התחרות.

נזכיר כי החקירה עצמה נפתחה בנובמבר 2021, בהוראת הממונה על התחרות מיכל כהן, בעקבות חשד לתיאום מחירים באמצעות התבטאויות של בכירים בשוק המזון בכלי התקשורת על כך שאין להם ברירה אלא לעלות מחירים.

החקירה הפכה לגלויה כשפשטו חוקרי הרשות על משרדי שטראוס ושופרסל וחקרו את בכירי החברות. בהמשך הגיעו לחדרי החקירות קמעונאים וספקים רבים ובהם צביקה ויליגר מויליפוד, נעם וימן מדיפלומט, ראשי אושר עד ועוד.

לפני כחצי שנה, לאחר שהתיק עבר למחלקה המשפטית לבחינה, זומנו לחקירה גם בכירים ביבואנית המזון שסטוביץ לאחר פשיטה של חוקרי הרשות על המשרדים.

במקביל לפשיטה על שסטוביץ, נחקרו אז גם רוני גת, יו״ר דירקטוריון חברת המשקאות יפאורה תבורי. כאמור, גם רביד זומן אז לחקירה. חקירתו היום, כך נודע, היא בעקבות מידע נוסף שעלה בבחינת התיק והיא בעצם הסתעפות שלישית בפרשה.


תגיות