אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל גדות תקבל כוכב בשדרת הכוכבים בהוליווד גל גדות בתפקיד וונדר וומן | צילום: Warner Bros Pictures

גל גדות תקבל כוכב בשדרת הכוכבים בהוליווד

הכוכבת הישראלית תקבל במהלך 2024 כוכב משלה בשדרת הכוכבים המפורסמת בהוליווד, כשמלבדה יקבלו כוכב גם כריס פיין אשר כיכב לצד גדות בסרט "וונדר וומן", השחקן המנוח צ'דוויק בוזמן ("הפנתר השחור"), ונשיא מארוול קווין פייגי. "תמיד היית כוכבת", צייץ הנשיא הרצוג

26.06.2023, 22:14 | ynet

גל גדות תקבל כוכב בשדרת הכוכבים ההוליוודית: הכוכבת הישראלית הגדולה ביותר תזכה לכבוד מיוחד ותקבל כוכב בשדרה המפורסמת בהוליווד. גדות אמורה לקבל את הכוכב במהלך 2024.

הארגון המעניק את הכוכבים בשדרה ההוליוודית הודיע היום (ב') כי גדות תהיה בין כוכבי הקולנוע שיזכו בכבוד במהלך השנה הבאה. בנוסף, יזכו לקבל כוכב גם כריס פיין, חברה לקאסט של גדות מ"וונדר וומן", זוכת האוסקר מישל יאו ("הכל בכל מקום בבת אחת"), מגי ג'ילנהול, כריסטינה ריצ'י, השחקן המנוח צ'דוויק בוזמן ("הפנתר השחור"), ועוד. "תמיד היית כוכבת", צייץ באנגלית נשיא המדינה יצחק הרצוג אחרי היוודע הדבר.

גם המפיק קווין פייגי, נשיאה של חברת ההפקות מארוול, יזכה לכוכב במהלך 2024. בין המוזיקאים שיזכו בכוכב נמנים גוון סטפני, להקת הרוק דף לפארד ואמן ההיפ-הופ ד"ר דרה.

גדות (38), אשר פרצה בעולם כשכיכבה בשנת 2009 בסרט הקולנוע ההוליוודי "מהיר ועצבני 4", הפכה לכוכבת-על בהוליווד כאשר לוהקה לתפקיד וונדר וומן, שבו הופיעה לראשונה בסרט "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" ב-2016. ב-2017 כיכבה ב"וונדר וומן" שהפך ללהיט, ובהמשך נכנסה שוב לנעלי גיבורת-העל של די.סי בסרטים "ליגת הצדק" (2017) ו"וונדר וומן 1984" (2020).

מלבד גילום תפקידה של וונדר וומן, גדות כיכבה גם בסרטים "הודעה אדומה" לצד דוויין ג'ונסון וראיין ריינולדס, והסרט "מוות על הנילוס" (2022). ב-11 באוגוסט הקרוב תופיע בתפקיד הראשי במותחן הפעולה "לב של אבן" שיערוך את בכורתו בנטפליקס, ובמהלך 2024 תככב בתפקיד המלכה הרעה בעיבוד הלייב-אקשן של דיסני ל"שלגיה". במהלך 2025 גדות צפויה לככב באפוס ההיסטורי "קלאופטרה" בתפקיד הראשי.

שדרת הכוכבים, שבה קיימים כבר למעלה מ-2,730 כוכבים, מנוהלת בידי לשכת הסחר של הוליווד, ומבקרים בה כעשרה מיליון תיירים בשנה. בכל שנה מוגשים ללשכה כ-200 מועמדים מחמישה תחומים שונים - קולנוע, טלוויזיה, רדיו, מוזיקה והופעות חיות/תיאטרון - שאותם יכולים להציע גם מעריצים. למועמדים נדרש ניסיון של חמש שנים לפחות בתחום עיסוקם, והיסטוריה של תרומות לצדקה.


גל גדות , צילום: Alexandre Schneider/Getty Images גל גדות | צילום: Alexandre Schneider/Getty Images גל גדות , צילום: Alexandre Schneider/Getty Images


בנוסף, ישנה אפשרות להעניק כוכב גם למפורסם שהלך לעולמו - רק בתנאי שהוא מת כבר למעלה מחמש שנים. מדי שנה הוועדה בוחרת מפורסם אחד שהלך לעולמו ומעניקה לו כוכב, והשנה יהיה זה כאמור השחקן צ'דוויק בוזמן. מדי שנה נבחרים כ-24 מועמדים לקבלת כוכב בשדרה. בכדי להיות מועמד, על המפורסמים לקבל המלצה - לרוב ממי שכבר קיבלו כוכב. כמו כן, במידה והכוכב אושר - המפורסם חייב לאשר את הענקת הכוכב והבקשה עצמה חייבת לכלול מכתב הסכמה הכולל אישור הגעה לטקס.

עם קבלת אות הכבוד, על הגוף הממליץ - מועדון מעריצים, אולפן הפקה, חברת תקליטים וכו' - לשלם סכום של 75 אלף דולר, נכון ל-2023, עבור הכנת הכוכב ותחזוק השדרה.

תגיות