אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשרד להגנת הסביבה קנס את שופרסל ב-3 מיליון שקל ערן גרנות

המשרד להגנת הסביבה קנס את שופרסל ב-3 מיליון שקל

הקנס הוטל על הרשת בתום הליך פיקוח ואכיפה שביצע המשרד, שמצא הפרה של הוראות למניעה וצמצום של זיהום אוויר מצי כלי הרכב של החברה. שופרסל: "נעתור נגד ההחלטה"

22.11.2021, 12:01 | נורית קדוש

קנס בגובה 3 מיליון שקל הוטל על שופרסל על ידי המשרד להגנת הסביבה. הקנס הוטל על הרשת בתום הליך פיקוח ואכיפה שביצע המשרד, שמצא הפרה של הוראות למניעה וצמצום של זיהום אוויר מצי כלי הרכב של החברה.

קראו עוד בכלכליסט:

לטענת המשרד, ההוראות שהופרו עוסקות בחובת השימוש בהנעה חלופית, חובת אישור וקיום הכשרה לנהיגה חסכונית, חובות הודעה ודיווח וכן חובת מינוי איש קשר מטעם החברה ליישום ההוראות שהוטלו על החברה מכוח חוק אוויר נקי.

ההפרה לפיה החברה לא הצטיידה בהנעה חלופית כנדרש ממנה בהוראות זוהתה במהלך סיור ביקורת שערך המשרד במשרדי החברה ובשטח התפעולי שלה בשנת 2019. ההוראה מחייבת את שופרסל לעשות שימוש באמצעי הנעה חלופית בצי כלי הרכב שלה באופן שלא יפחת מ-2% בכל רכב בהנעה חלופית החל מ-1 בינואר 2019, והדיווח שנמסר לא תאם את המציאות בשטח. 

בדיקת זיהום אוויר, צילום: עמית מגל בדיקת זיהום אוויר | צילום: עמית מגל בדיקת זיהום אוויר, צילום: עמית מגל

החברה אף הפרה הוראות נוספות כמו אי הגשת תוכנית הכשרה לנהיגה חסכונית, אי פרסום נתונים לציבור בשקיפות הנוגעים לדו"ח הפליטות השנתי של צי כלי הרכב שברשותה ועוד. 

יצחק בן דוד, סמנכ"ל בכיר לפיקוח ולאכיפה במשרד להגנת הסביבה: "האחריות לעמידה בחוק ושמירה על הסביבה מוטלת על כלל הגופים, הציבורים והפרטיים, לשם שמירה על בריאות כולנו ועל הסביבה. חברת שופרסל לא מילאה אחר ההוראות שניתנו לה, ומשום כך נקנסה. נמשיך לפקח ולאכוף ונבצע ביקורות כדי לבדוק שהחברות עומדות בהוראות שניתנו להן ופועלות להפחתת הסיכון לציבור".

משופרסל נמסר: "בכוונתנו לעתור נגד ההחלטה שלטענתנו אינה מוצדקת".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות