אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקדים: יפאורה חשפה את הרווח הנקי הצפוי השנה, בטרם הציגה את דוחות 2023 משקאות ספרינג של יפאורה | צילום: עמית שעל

תקדים: יפאורה חשפה את הרווח הנקי הצפוי השנה, בטרם הציגה את דוחות 2023

חברת המשקאות המסוכסכת עם מי עדן שעוזבת אותה לטובת טמפו, צופה בשך כך פגיעה ברווח הנקי השנה, שלהערכתה יסתכם ב-75-80 מיליון שקל; אך יפאורה, שבשליטת קרור שנסחרת בבורסת ת"א, טרם הציגה את תוצאות הרבעון האחרון של 2023

12.02.2024, 19:45 | נורית קדוש

החלטת מי עדן להקדים בארבעה חודשים את העברת הזיכיון להפצת מוצריה מיפאורה לטמפו, הובילה את יפאורה לקזז החודש 12.5 מיליון שקל מהסכום שהיה עליה להעביר למי עדן, בטענה לאבדן הכנסות שנגרם לה מההחלטה.

מי עדן בתגובה הגישה נגדה תביעה בגובה הסכום שקוזז, וקרור אחזקות בעלת השליטה ביפאורה, דיווחה למשקיעים על התביעה וחשפה באופן חריג ותקדימי את הרווח הנקי בגובה 75-80 מיליון שקל, שלהערכתה תרשום יפאורה ב-2024. זאת עוד בטרם פרסמה החברה את דוחותיה הכספיים לסיכום 2023.

מדובר ברווח נמוך ביחס לרווח הנקי שרשמה החברה בתשעת החודשים הראשונים של 2023 בגובה 94 מיליון שקל, וכן לרווח הנקי בשנים 2020-2021 שעמד על 115-130 מיליון שקל בהתאמה.

כפי שנחשף בכלכליסט, לפני שנה וארבע חודשים הודיעה מי עדן לחברת יפאורה שהפיצה את מוצרי המים שלה במהלך 17 השנים האחרונות, כי החליטה לסיים את ההתקשרות עימה ובתום 18 חודשי הודעה מראש, תעביר את ההפצה לטמפו.

אלא שלפני 4 חודשים, הודיעה מי עדן כי תחל בהעברת ההפצה באופן הדרגתי, כבר החל מינואר האחרון. בתביעה שהגישה לבית המשפט המחוזי בלוד נגד יפאורה, דרשה מי עדן לחייב את יפאורה להשיב לה את הסכום שקוזז לטענתה שלא כדין.

חשיפת הרווח השנתי העתידי, מתווספת לכך שלפני 3 חודשים, חשפה קרור בעקבות דרישת הרשות לני"ע, את מימדי הפגיעה שתגרם כתוצאה מהחלטת מי עדן לסיים עימה את ההתקשרות. בדיווח שמסרה לבורסה חשפה כי פעילות ההפצה של מי עדן היוותה בשלוש השנים האחרונות כ־27% בממוצע מהכנסות יפאורה וכ־21% מהרווח הגולמי שלה.

לדעת יועציה המשפטיים של יפאורה סיכויה של התביעה להתקבל נמוכים מסיכויה להידחות.תגיות