אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרור מציעה לכלל משקאות לקנות את אחזקותיה ביפאורה ב-450 מיליון שקל רוני גת מבעלי השליטה בקרור | אוראל כהן

קרור מציעה לכלל משקאות לקנות את אחזקותיה ביפאורה ב-450 מיליון שקל

קרור, בעלת השליטה ביפאורה, מעוניינת להפוך בזכות העסקה לבעלת המניות המלאה והיחידה בחברה; תוקף ההצעה ל-10 ימים בלבד - אם תיענה בחיוב, מציינת קרור, הרכישה תושלם תוך 10 ימים

22.11.2021, 14:19 | נורית קדוש

קרור בשליטת שלמה רודב ורוני גת, בעלת השליטה (69.56%) בחברת המשקאות יפאורה, העבירה לכלל תעשיות ומשקאות המחזיקה 30.46% ביפאורה הצעה לרכישת המניות שבבעלותה תמורה 450 מיליון שקל. 

ההצעה הוגשה שנתיים וחצי לאחר חתימת  הסכם פשרה בין שתי החברות, ששם קץ לסכסוך עסקי ממושך - הסכסוך בין לן בלווטניק מכלל תעשיות לבין רוני גת ושלמה רודב מקרור, פרץ על רקע הנפקתה של כלל משקאות לפני 3 שנים. ההנפקה יצאה לפועל לאחר שבלווטניק נכשל בניסיונו למכור את החזקות המיעוט ביפאורה לקרור.

רוני גת, אוראל כהן רוני גת | אוראל כהן רוני גת, אוראל כהן


ההצעה בתוקף למשך 10 ימים - ואם תיענה, מציינת קרור, העסקה תושלם בתוך שבוע - ולאחריה תהפוך קרור לבעלת מניות מלאה ביפאורה. כלל משקאות תאבד בהתאם את זכותה למינוי דירקטוריון ביפאורה ובחברה הבת יפאורה תבורי. 

לפי ההצעה, מהתמורה האמורה של 450 מיליון שקל יופחת סכום הדיבידנד שתחלק יפאורה לכלל משקאות, במקרה שהחלוקה תצא לפועל לפני השלמת עסקה (בהנחה שזו אכן תתבצע). 

לצד הדיווח על ההצעה, פרסמה יצרנית המשקאות השנייה בגודלה בישראל את הדוח המסכם של הרבעון השלישי. מכירות קרור ברבעון, הכוללות את יפאורה ותפוגן (שבה בה מחזיקה החברה 37.74%) עלו ב-4.4% ל-294.7 מיליון שקל. עלייה בהוצאות מכירה ושיווק גרירה נסיגה של 8.5% ברווח התפעולי הרבעוני, שעמד על -58.2 מיליון שקל. 

גם בשיעור הרווחיות התפעולית נרשמה ירידה, לרמה של 19.7% מהמכירות, לעומת 22.5% ברבעון המקביל בשנה שעברה. בשורת הרווח הנקי נרשמה ירידה של 5% ל-57.5 מיליון שקל. 

מימין: לן בלווטניק הבעלים של כלל משקאות ושלמה רודב מבעלי השליטה ביפאורה, צילום: יח"צ, אלדד רפאלי מימין: לן בלווטניק הבעלים של כלל משקאות ושלמה רודב מבעלי השליטה ביפאורה | צילום: יח"צ, אלדד רפאלי מימין: לן בלווטניק הבעלים של כלל משקאות ושלמה רודב מבעלי השליטה ביפאורה, צילום: יח"צ, אלדד רפאלי


תגיות