אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המבחן שבדק היכן הכי זול לקנות טסלה 3: איפה ישראל?

המבחן שבדק היכן הכי זול לקנות טסלה 3: איפה ישראל?

מבחן בריטי השווה בין מחירי כלי רכב חשמליים סביב העולם וגילה כי ישראל נמצאת במקום השני, מהסוף. כלומר כמעט הכי יקרה, אחרי סינגפור. מחיר הרכב בארץ עומד על 64,629 דולר בעוד במקאו, המדינה הכי זולה המחיר הוא 40,382 דולר

14.02.2022, 09:02 | תומר הדר

סינגפור היא המדינה בה מחיר הטסלה 3 הכי יקר בעולם, ישראל במקום השני. כך עולה ממחקר שמפרסמת confused.com הבריטית, אשר מתמחה במחקרי שוק השוואתיים בתחום הרכב והביטוח.

קראו עוד בכלכליסט:

המחקר שמפרסמת החברה הבריטית מתמקד במספר גדול של דגמי רכבים מסוגים שונים ובמספר גדול של מדינות- ישראל אינה "מככבת" במבחן, מכיוון שברובו היא לא נמצאת בעשרת המקומות הגרועים או הטובים ביותר. 

הסעיף היחיד בו ישראל מובילה מבצע השוואה בין מחירי רכב חשמלי (טסלה 3) ברחבי העולם. ישראל נמצאת כאמור במקום השני בעשרת המדינות היקרות בעולם לרכישת טסלה 3, כאשר רק סינגפור יקרה ממנה. 


טסלה 3. רוצים לקנות בזול? סעו למקאו, צילום: תומר הדר טסלה 3. רוצים לקנות בזול? סעו למקאו | צילום: תומר הדר טסלה 3. רוצים לקנות בזול? סעו למקאו, צילום: תומר הדר


המחיר שנבחר לצורך ההשוואה הוא של טסלה 3 בסיסית- 201,332 שקל, ובדולרים: 64,629 דולר. לשם השוואה, מחירה של טסלה 3 בסינגפור הוא 83,489 דולר. במקום השלישי נמצאת שוודיה בה המחיר עומד על 62,773 דולר.

והיכן הכי זול לרכוש טסלה 3?

התשובה לפי confused.com היא מקאו- שם מחירה של טסלה 3 חדשה זול בכמעט שליש מישראל ועומד על 40,382 דולר. במקום השני נמצאת סין, בה טסלה 3 עולה 41,653 דולר, ואחריה רומניה עם מחיר של 41,814 דולר. 

הנתונים המובאים על ידי האתר הבריטי מבוססים על מחקרי שוק שביצעה confused.com במספר מדינות, אך משקפים היטב את מדיניות טסלה לפיה מחיריהם של דגמים עשויים להשתנות בהתאם לשוק היעד בהתאם לעלויות נוספות כמו מיסוי מקומי ועלויות שינוע.

להשוואה המלאה לחצו כאןשיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות