אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העלייה בתאונות ובגניבות הרכב העבירה את ביטוח ישיר להפסד Kobi Haber קובי הבר | צילום: כפיר סיון

העלייה בתאונות ובגניבות הרכב העבירה את ביטוח ישיר להפסד

חברת הביטוח סיימה את הרבעון הראשון עם הפסד של 13.2 מיליון שקל - הפעילות בענף הרכב גררה הפסד של 47 מיליון שקל; לנוכח הנסיגה בשווקים צמצמה בחדות את רווחי עסקי ההשקעות של ביטוח ישיר ל-2 מיליון שקל בלבד

26.05.2022, 10:25 | אלמוג עזר

ביטוח ישיר רושמת הפסד רבעוני ראשון מאז הרבעון הפותח של שנת 2020. הירידות בשוק ההון והירידה ברווחי הביטוח הביאו את חברת הביטוח הדיגיטלית להציג הפסדים בהיקף של 13.2 מיליון שקל ברבעון הראשון, לעומת רווח של 45.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מקור ההפסד הביטוחי הוא בפעילות ביטוח ישיר בענף הרכב. החברה הפסידה 47 מיליון שקל בענף לנוכח העלייה בכמות התאונות והגניבות ברבעון הראשון. בנוסף לכך, בעקבות העלייה באינפלציה, החברה הצטרכה להגדיל את היקף העתודות שלה ב-47 מיליון שקל לצורך סיכון בתביעות עתידיות, ואלו נרשמו גם כהפסד.

מנכ"ל ביטוח ישיר קובי הבר, צילום: כפיר סיוון מנכ"ל ביטוח ישיר קובי הבר | צילום: כפיר סיוון מנכ"ל ביטוח ישיר קובי הבר, צילום: כפיר סיוון


רווחי החברה מהשקעות עמדו על 2 מיליון שקל, לעומת 20 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. חברות הביטוח, המנהלות מיליארדי שקלים, משקיעות את רוב ההון שמתקבל במניות ובאג"ח, והן רגישות מאוד לתנודות בשוק. כך שמעבר לרווחים אותן גוזרות החברות מפעילות ביטוחית, שווי הנכסים של החברות משתנה בהתאם לתנועות בשוק ההון, וההפסדים "על הנייר" בהשקעות הופכים להפסדים בפועל בדו"חות. ההפסד של ביטוח ישיר, שדיווחה ראשונה בסקטור, יכול אולי לרמוז על רבעון חלש של חברות הביטוח שעדיין לא פרסמו תוצאות.

על אף ההפסד ביטוח ישיר, בהובלת קובי הבר ובבעלות משפחת שנידמן, הצליחה להציג שיפור קל בשורה העליונה עם עלייה בהכנסות מביטוח בהיקף של 631 מיליון שקל, לעומת 620 מיליון שקל (עלייה של 1.7%). זאת לאחר שבשנים האחרונות החברה הקטינה את הכנסותיה לנוכח הרצון לטייב את השוק.


תגיות